به گزارش افکارنیوز،

سیده فاطمه ذوالقدر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بیانیه کمیسیون متبوعش در واکنش به اظهارنظر ترامپ خبر داد.

اخبار سیاسی- متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثِیرًا» (سوره حج، آیه ۴۰) 

... و اگر خدا شر بعضی از مردم را به بعض دیگر دفع نکند همانا صومعه‌ها و دیرها و کنشت‌ها و مساجدی که در آن (نماز و) ذکر خدا بسیار می‌شود همه خراب و ویران شود... (ترجمه سوره حج، آیه 40)

هرچند با پاسخ کوبنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه اهداف آمریکایی در عراق و گذشت حدود یک هفته از تهدیدات رئیس جمهور ایالات متحده امریکا مبنی بر هدف قرار دادن اهدافی که برای فرهنگ ایران در سطح بسیار بالایی قرار دارد، بنظر می رسد آمریکا را از این اقدام پشیمان کرده باشد.

اما مردم شریف ایران نباید این موضوع را به بوته فراموشی بسپرند. این اقدام نشانگر سیاست کلی سردمداران ایالت متحده در جهت تخریب هویت و فرهنگ ملی یک کشور است که خود از مصادیق نقض حقوق بشری و برخلاف کنوانسیون‌های ۱۹۵4 و ۱۹۷۲ سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) بوده و نابودسازی فرهنگی را از ابعاد نسل‌زدایی می‌داند. همچنین قطعنامه 2437 سازمان ملل صراحتا اعلام نموده است. هیچ گونه اقدامی که باعث تخریب میراث فرهنگی شود نباید صورت پذیرد و از نظر این سازمان این گونه اقدامات محکوم است.

مردم شریف ایران به خوبی آگاه بوده و جهانیان نیز نیک می‌دانند که کشور ایران دارای تاریخ، تمدن و فرهنگ چندین هزار ساله است که این تمدن و فرهنگ توانسته تاثیرات عمیقی در شکل‌دهی دیروز، امروز و فردای جهان بگذارد. ریاست جمهوری آمریکا که هنوز قرن‌های تاسیس کشورش به تعداد انگشتان یک دست نمی رسد با کینه اعلام نموده که قصد تخریب مراکز فرهنگی ایران را دارد. این در صورتی است که آقای ترامپ در سخنرانی‌ها همیشه خود را دوستدار مردم ایران معرفی می‌نماید. سوال اینجاست آیا شخصی می‌تواند مردمی را بدون پیشینه تاریخی و فرهنگی آن دوست بدارد؟ این امر نشانگر تناقض در سخنان ریاست جمهوری آمریکا می‌باشد که بنا به اذعان مطبوعات آمریکایی روزانه چندین دروغ به مردم کشورش می‌گوید و این نیز دروغ دیگری می‌باشد که این بار به مردم ایران گفته است.

نمایندگان کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر این اعتقادند که تهدید نظامی ایالت متحده آمریکا در جهت حمله به نقاط فرهنگی کشور ایران تهدید مستقیم مردم ایران است و این کمیسیون ضمن مطالبه از سازمان‌های بین‌المللی مربوطه جهت محکومیت این اقدام حق خود می‌داند که از طریق نهادهای بین‌المللی حقوقی از جمله سازمان جهانی یونسکو و سازمان‌های مردم نهاد متولی فرهنگ در سطح جهان پیگیر تمامی حقوق مادی و معنوی مردم فرهیخته و متمدن ایران باشد.