به گزارش افکارنیوز،

 حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح سه‌شنبه با حضور در غرفه‌های مختلف نمایشگاه دستاوردهای فناورانه و توانمندی‌های وزارت جهاد کشاورزی از جدیدترین دستاوردهای حوزه تحقیقاتی، پژوهشی و تولیدات سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی این وزارتخانه بازدید کرد.

اخبار سیاسیدر این نمایشگاه که در حاشیه مراسم سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی برگزار شد، 20 مؤسسه تحقیقاتی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی این وزارتخانه جدیدترین دستاوردهای خود را در زمینه پژوهشی و فناوری به‌منظور اثربخشی رونق تولید و امنیت غذایی کشور ارائه کردند.

پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی، مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور، مؤسسه علوم شیلاتی کشور، مؤسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی، مؤسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور، مؤسسه تحقیقات پنبه، مؤسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور، مؤسسه تحقیقات خاک و آب و مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع از جمله مؤسساتی هستند که محصولات، دستاوردها و پژوهش‌های علمی و تحقیقاتی خود را معرفی کردند.

همچنین سامانه پیام‌رسان آموزش و ترویج کشاورزی (پات) که به‌منظور  انتقال با سرعت و به‌موقع پیام‌های آموزشی، ترویجی و اطلاع‌رسانی فنی ده‌هزار نفر از مروجین و کارشناسان کشاورزی سراسر کشور راه‌اندازی شده است، با حضور دکتر روحانی آغاز به‌کار کرد.

 بانک اطلاعات 4میلیون بهره‌بردار کشاورزی در حال جمع‌آوری و اتصال به این سامانه است.

دکتر روحانی در پیامی برای آغاز به‌کار این سامانه خطاب به کشاورزان، مروجان، کارشناسان و پژوهشگران وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد: تلاش و مسئولیت‌پذیری همه شما عزیزان در تأمین امنیت غذایی کشور در سال رونق تولید شایسته تقدیر است.