به گزارش افکارنیوز،

 حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در خصوص خروج آمریکا از منطقه، اظهار داشت: ترامپ علمدار خروج نظامیان از منطقه خواهد شد و باید منتظر طرح‌های وی برای خروج و تجمیع پادگان‌ها باشیم که در آینده ارائه می‌دهد.

اخبار سیاسی- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قبل از اینکه نیاز به چنین قوانینی برای خروج آمریکا از منطقه باشد، به دلیل هزینه‌های نظامی و عملیاتی که آمریکا در منطقه ایجاد کرده منطقه را باید ترک کند.

وی با بیان اینکه وقت رفتن آمریکا از منطقه فرا رسیده است، افزود: آمریکایی‌ها هزینه‌های زیادی را در منطقه ایجاد کرده‌اند.

فلاحت پیشه ادامه داد: نیازی به وضع قوانین جدید برای خروج نیروهای آمریکایی از منطقه نیست و اجرای موافقتانه 2011 یعنی خروج نظامیان آمریکایی این نتیجه را به دنبال خواهد داشت تا آن‌ها از منطقه بروند.

نماینده مردم اسلام آباد و غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از سیاستمداران آمریکایی در این شرایط محافظه کاری می کنند اما شرایط داخلی این کشور برای خروج از منطقه بسیار مهم است.

وی افزود: عراقی‌ها هرگز فراموش نمی‌کنند که در تمام مذاکراتشان برای کمک گرفتن از قاسم سلیمانی برای مبارزه با داعش چقدر سراسیمه بوده‌اند.

فلاحت‌پیشه اظهار داشت: قاسم سلیمانی به عراقی‌ها کمک کرد و آن‌ها را نجات داد، کسی قاسم سلیمانی را ترور کرده که برای بی‌ثبات سازی آینده عراق برنامه ریزی کرده است.