به گزارش افکارنیوز،

 محسن پاک‌آیین معاون بین‌الملل دفتر حفظ ونشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دومین کنفرانس بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری ، با محوریت تروریسم دولتی آمریکا و انتقام سخت که صبح امروز(سه‌شنبه) در مجموعه لانه جاسوسی آمریکا برگزار شد اظهار داشت: ترور در زبان فارسی به معنی قتل سیاسی با اسلحه است.

اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه تفاوت تروریسم دولتی با تروریسم در انجام دهنده این اقدام است، گفت: امروز مصادیق عمده تروریسم دولتی آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند، رژیم صهیونیستی با اقداماتی که در فلسطین اشغالی و ترورهای که انجام داده و به آن اعتراف کرده تروریسم دولتی است و آمریکا هم به بهانه حمایت از این رژیم دستش در این جنایات الوده است.

معاون بین الملل دفتر حفظ ونشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفت: آمریکا خود نیز نماد تروریسم دولتی است که از جمله این اقدامات می توان به حمله به افغانستان به بهانه حادثه ۱۱ سپتامبر و همچنین تهاجم نظامی به عراق و جنایات فراوان در این کشورها اشاره کرد. از سوی دیگر به اعتراف سران آمریکا آنها القاعده، طالبان و گروه های تروریستی مانند داعش را ایجاد و از آنها حمایت کردند، آمریکا حامی اصلی گروه منافقین است، منافقینی که بیش از ۱۵ هزار نفر از مردم ایران را ترور کرده اند.

پاک آیین آمریکا را مصداق بارز تروریسم دولتی دانست و گفت: پنتاگون و ترامپ بارها اعتراف کرده اند که شهید سلیمانی را که مهمان رسمی دولت عراق بوده است را در شب به ترور رسانده اند.

وی با اشاره به مجاهدت های سردار سلیمانی افزود: سردار سلیمانی چهره شاخص مقاومت و نماد مقابله با تروریسم و تروریسم دولتی بود، ایشان نقش اصلی را در شکست داعش و شکست رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه داشت، او پیشگام مبارزه با ترور و تروریسم و اشغال گری بود. او تئوری امنیت منطقه ای را مطرح کرد و بیان کرد که اگر داعش در عراق باشد و یا گروه های تکفیری در افغانستان و سوریه باشند منطقه و ایران امن نخواهند بود و این نا امنی به سایر کشورها از جمله اروپا هم گسترش پیدا می‌کرد.

معاون بین الملل دفتر حفظ ونشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای ترور شهید سلیمانی در فرودگاه بغداد را نماد بارز تروریسم دولتی آمریکا دانست و گفت: اقدام کور و تروریستی آمریکا مغایر حقوق بین‌الملل بود و اگر این اقدام تروریستی پاسخ داده نمی‌شد، موجب گسترش نا امنی در منطقه می‌شد و ایران به درستی و در ذیل ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در راستای دفاع از خود سیلی محکمی را به آمریکا زد.

پاک آیین افزود: قانون گریزی آمریکا یکی از مصادیق بارز افول آمریکا است و بسیاری از اندیشمندان معتقدم شهادت سپهبد شهید سلیمانی افول و زوال آمریکا را نمایش داد. 

وی گفت: انتقام سخت بر اساس بیان مقام معظم رهبری به معنای خروج آمریکا از منطقه و آزادی فلسطین است. زمانی که آمریکایی‌ها به خواست مردم منطقه از منطقه خارج شدند، آزادی قدس محقق خواهد شد. شهادت سپهبد شهید سلیمانی به دست آمریکا یک اقدام معمولی نبوده و نتایج مختلفی را در پی خواهد داشت.