به گزارش افکارنیوز،

 محمد حسن قدیری ابیانه تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران که روز تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی و روز حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد آمریکا را یوم الله و نقاط عطف تاریخی نامیدند، گفت: از روز شهادت سردار سلیمانی، تظاهرات گسترده و تشیع پیکر باشکوه مردم ایران و عراق برای فرمانده ارشد نظامی که پشت به پشت مردم ایستاد و تا پای جان از آنها دفاع کرد و همچنین پاسخ مقتدرانه سپاه پاسداران به این تجاوز و در هم کوبیدن پایگاه عین الاسد و عقب نشینی ترامپ این مدت به راستی ایام الله بود.

اخبار سیاسی- او ادامه داد: این ایام به راستی به خداوند تعلق دارد، زیرا پیروزی های بسیار گسترده ای در این یک هفته وجود داشت و ما شاهد پایان ابرقدرتی آمریکا در منطقه و آغاز ابر قدرتی ایران بودیم که این روند همواره نیز ادامه پیدا کرد  و اگر تاکنون کشورهای مرتجع عربی و دولت های این کشور از بابت حضور پایگاه های آمریکا در کشورهایشان احساس امنیت می کردند امروز از همین بابت احساس ناامنی می‌کنند.

 قدیری ابیانه خاطر نشان کرد: بعد از جنگ جهانی دوم اینکه کشوری پایگاه آمریکا را مورد هدف قرار دهد، بی سابقه است؛ علاوه بر این شلیک موشک‌های ایران به پایگاه بسیار بزرگ و مجهز آمریکا در عراق یعنی عین الاسد، شکستن جو رعب وحشت نسبت به قدرت نظامی آمریکا در جهان و ضربه ای مهلک به آن کشور بود. همچنین آمریکا  در این حمله کیش و مات شد و ما شاهدیم که هنوز یک هفته از شهادت سردار سلیمانی نگذشته بود که ایران این اقدام را انجام داد و پایگاه مجهز واشنگتن را باخاک یکسان کرد.

کارشناس مسائل سیاسی افزود: علاوه بر این طبق مصوبه مجلس عراق، آمریکا باید پایگاه‌های خود را در عراق جمع کند؛ اقدامی مقتدرانه که  توسط مجلس عراق صورت گرفت، البته آمریکایی ها تلاش دارند تا از هر طریقی در این کشور باقی بمانند، اما واقعیت این است که در عراق جایی نداشته و باید به کشورهای خود بازگردند. البته ترجیح ما این است که نظامیانشان به صورت عمودی برگردند، اما گویا خودشان اصرار دارند که بصورت افقی بازگردند.

قدیری ابیانه درباره راهکارهای که باعث می‌شود این روزها فراموش نشود گفت: ما باید خود را از هر لحاظ چه سیاسی، نظامی و فرهنگی قوی کنیم و این قوی شدن ابعاد مختلفی دارد که همه در آن سهیم هستند و نه فقط مسئولان دستگاه های حکومتی،  بلکه تک تک ایرانی ها در قوی شدن ایران موثر هستند و باید نقش خود را خوب ایفا کنند، زیرا هرچه ما قوی تر باشیم تهدید دشمن کم تر خواهد شد.

او تاکید کرد: قطعا دیر نیست آن روزی که دشمن حتی در لفظ هم جرات تهدید ایرانی را نداشته باشد، زیرا روند پیشرفت کشورمان سرعت خوبی گرفته و همه این دستاوردها نیز تحت رهبری مقام معظم رهبری است.