به گزارش افکارنیوز،

گردهمایی سالیانه مدیران ارشد روحانی با حضور حجت الاسلام علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا، روسای سازمان‌های عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح و نماینده ولی فقیه در سپاه و مسئولان ارشد روحانی نیروهای مسلح به میزبانی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.

اخبار سیاسی - حجت الاسلام سعیدی در این مراسم ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت صدیقه اطهر حضرت فاطمه (س) و همچنین درود به ارواح مطهر و پاک شهدا به ویژه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هم رزمانش به تبیین چالش‌های نظام و چیستی و چرایی تدابیر مقام معظم رهبری به مسئله جایگاه رهبری و چالش‌ها، علل مدارای رهبری، چرایی و چگونگی تایید کاندیدها در شورای نگهبان و سهم مردم در کارآمدی مجلس شورای اسلامی و قوه مجریه پرداخت.

وی با تبیین جایگاه رهبری در مواجه با چالش‌های نظام، گفت: برای پاسخ به این مسئله و درک علل آن باید تاریخ اسلام را ورق زد و ریشه‌ی اختلافات پیامبر(ص) با ابوسفیان، امیرالمومنین حضرت علی (ع) و معاویه، مشروعه خواهان و مشروطه خواهان و حتی ریشه اختلافات آیت  الله کاشانی و مصدق و امام خمینی (ره) و بنی صدر را بررسی کرد و دریافت که پیام رهبران الهی و دینی در یک راستا بوده است و این دیگران بوده‌اند که از خطوط و صراط مستقیم ارزش‌های اسلامی عدول کرده‌اند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا در ادامه با بیان اینکه وضعیت امروز نظام اسلامی بسیار متفاوت از دوران رهبری امام خمینی (ره) است با تشریح تفاوت‌های عصر نبوی با عصر علوی، اظهار داشت: پیامبر، طیب دوار بود و برای توحیدی کردن جامعه در بین مردم حضور می‌یافت و پایه‌های دین و شریعت را در جامعه اسلامی پیاده سازی می‌کرد اما در عصر علوی این مردم هستند که باید در گرد امام عصر خود حاضر و از او تبعیت می‌کردند.

حجت الاسلام سعیدی، کفر پنهان و آشکار را یکی دیگر از تفاوت‌های دو عصر نبوی و علوی عنوان کرد و گفت: کفر علنی و آشکار در زمان پیامبر اکرم (ص) جای خود را به کفر پنهان در زمان امیرالمومنین (ع)  داد و این موضوع شرایط را در زمان این امام همام بسیار دشوار و پیچیده کرد.

وی همبستگی بین خواص را از تفاوت‌های دیگر دو عصر علوی و نبوی دانست و اظهار داشت: بعد از رحلت پیامبر خواص با تغییر رفتار خود و مطالبات و انتظارات دنیایی خود حکومت اسلامی را با چالش‌های دیگری روبرو ساختند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا با بررسی سطوح متفاوت اختلاف و جبهه بندی نفاق در دو عصر نبوی و علوی با اشاره به دوران رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب شکوهمند اسلامی، گفت: امام(ره) قبل از پیروزی انقلاب با رژیمی روبرو بود که معیار و ملاک رفتار و عملکرد آن کاملاً مشخص بود؛ اما پس از پیروزی انقلاب، امام (ره) با جبهه‌ای از نفاق مواجه بود که فقط در ظاهر موافق حکومت بودند و ظاهراً از ارزش‌های اسلام دفاع می‌کردند.

حجت الاسلام سعیدی با تبیین اختلافات دو عصر نبوی و علوی با اشاره به دوران امامین انقلاب، تصریح کرد: اگر تفاوت‌های دوران دو عصر صدر اسلام و همچنین رهبری امام(ره)  و حضرت امام خامنه ای به درستی تبیین می‌شد بسیاری از سؤالات و ابهامات در خصوص جایگاه رهبری و نقش امام خامنه ای بروز و ظهور پیدا نمی‌کرد.

وی فشار و تحریم آمریکا و هم پیمانش علیه ایران، تغییر راهبرد آمریکا از نبرد سخت به نرم، تغییر راهبرد آمریکا از جنگ تمدنی به جنگ درون تمدنی، بروز جنگ‌های مهم منطقه‌ای، بیداری اسلامی، بحران داعش و تروریست گسترده منطقه‌ای، متغیرهای داخلی و تفاوت مطالبات مردمی، تغییر نسل مخاطبین، تحول سیستم ارتباطات و ظهور شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، تغییر در وضعیت خواص، تغییر در وضعیت حوزه‌های علمیه و ظهور چهره‌های جدید مخالف نظام، خروج عربستان از لاک محافظه کارانه و مخالفت علنی با تشیع، جنگ نرم و نفوذ، فراز و فرود در موضوع هسته‌ای و تبعات آن و در نهایت سکوت خواص همراه نظام را از مهمترین تفاوت‌های عصر امام(ره) و رهبری امام خامنه‌ای بر شمرد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا با بیان دلائل انعطاف رهبران دینی در شیوه حکومت خود، وضعیت و جایگاه خواص، میزان حضور مردم، میزان تهدید متوجه حاکمیت دین و شریعت، وضعیت دشمن، افکار عمومی، مصالح نظام و کشور و ساختار دموکراسی نظام را از مهمترین مولفه‌های تأثیر گذار در شیوه رهبری رهبران دینی عنوان کرد.

حجت الاسلام سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی با تشریح عملکرد شورای نگهبان در بررسی شرایط کاندیدها برای ورود به مجلس، تصریح کرد: شورای نگهبان فقط مسئول بررسی صلاحیت کاندیدها است اما مردم می‌بایست با بصیرت، درک شرایط، توجه به روحیه انقلابی و جهادی کاندیداها، شایستگی کاندیداها را به درستی ارزیابی تا اصلح‌ترین افراد به مجلس راه پیدا کنند.

وی با بیان اینکه سردار سرافراز اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دوران حیات خود لرزه بر تن نظام سلطه انداخت و درزمان شهادتش نیز منشأ آثار خیر و برکت برای نظام و جامعه اسلامی شد گفت: مردم باید فردی را برای کرسی مجلس و حتی قوه مجریه برگزینند که با روحیه انقلابی لرزه بر تن دشمن اندازد و رای و جهت گیری های سیاسی هدفش دفاع از ارزش‌های اسلام باشد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا گفت: نیروهای مسلح نیز می‌بایست با رعایت چارچوب قانون در خصوص انتخابات، نقش خود را در جهت روشنگری، تبیین شاخصه‌های انقلابی و جهادی و تبیین مولفه‌های شایستگی یک نماینده در تراز انقلاب به خوبی ایفا کنند.