به گزارش افکارنیوز،

 نمایندگان جنبش‌های اجتماعی و سیاسی ونزوئلا و هیات‌های سیاسی جهان که پیشتر در همایش جهانی مبارزه با امپریالیسم شرکت کرده بودند، روز شنبه (پنجم بهمن‌ماه) در میدان ونزوئلانا گردهم آمدند و با اعلام همبستگی با مردم ایران برای حفظ صلح، به تهدیدهای جنگ‌طلبانه آمریکا اعتراض کردند.

اخبار سیاسی- این تجمع بخشی از روز جهانی اعتراض علیه جنگ احتمالی جدید در خاورمیانه است که در پایتخت همه کشورهای جهان برگزار می‌شود.

بدنبال شهادت سردار سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سیزدهم دی‌ماه به دستور دونالد ترامپ، تنش‌ها میان ایران و آمریکا افزایش یافت.

«کارلوس رون» معاون وزیر امور خارجه ونزوئلا در امور آمریکای شمالی در این رابطه اظهار داشت: معتقدیم فراخواندن همه جهان برای مقابله با جنگ و اقدامات زورمدارانه امپریالیسم آمریکا علیه مردم ایران، بسیار اهمیت دارد. از مردم ایالات متحده نیز می‌خواهیم علیه این اقدام‌های خودسرانه اعتراض کنند. هیچ‌کس جنگ دیگری را در جهان نمی‌خواهد.

همچنین فواد ایزدی استاد دانشگاه تهران که در همایش جهانی در کاراکاس با نام «مبارزه با امپریالیسم» شرکت کرده بود، گفت: ما اینجا هستیم تا همبستگی خود را با مردم ونزوئلا اعلام کنیم و یاد شهید قاسم سلیمانی که علیه امپریالیسم در خاورمیانه مبارزه کرد را گرامی بداریم.

 «لوئیس اورتونیو» از جبهه «فرانسیسکو د میراندا» نیز گفت: در این روز جنبش‌های اجتماعی یکصدا، اقدامات مداخله‌گرایانه و جنگ‌طلبانه امپریالیسم آمریکا علیه ملت ایران و سایر ملل جهان را مردود می‌خوانند.

براساس این گزارش، شرکت‌کنندگان در این مراسم با در دست داشتن پلاکارد و سر دادن شعار و خواندن اشعاری، توقف اقدامات مداخله‌گرایانه آمریکا در جهان را خواستار شدند.