به گزارش افکارنیوز،
 امیر سرتیپ محمد محمودی معاون اجرایی ارتش با اشاره به اقدامات و موفقیت‌های ارتش در حوزه قرآن اظهار کرد: به برکت پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اکنون ارتش دارای بیش از ۳۰ هزار نفر فعال قرآنی است که ۱۲ هزار نفر آنها در حوزه حفظ فعالیت می‌کنند.

اخبار سیاسیمعاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با تاکید بر اینکه قرآن محور اصلی اقدامات فرهنگی در ارتش است، افزود: هر هفته سه‌شنبه بالغ بر ۷ هزار کلاس قرآن در ارتش دایر و اساتید این کلاس‌ها از بین کارکنان قرآنی ارتش منتخب می‌شود، می‌توان گفت به برکت انقلاب اسلامی ایران، ارتش امروز یک دانشگاه قرآنی و کاملا معنویت محور است. همچنین قریب به هزار نوبت نماز جماعت به همت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در هر شبانه روز جماعت در یگان‌ها و کوی‌های سازمانی ارتش اقامه می‌شود.

او ادامه داد: ارتش یکی از سازمان‌های پیشتاز و پیشرو در زمینه قرآن است که گواه این ادعا، برگزاری ۳۹ دوره مسابقه قرآن در ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای تابعه آن است.

محمودی با تاکید بر نقش بازدارندگی ارتش در مقابل تهدیدات دشمنان خاطر نشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با تمام وجود همواره در آمادگی کامل برای حراست از مرزهای هوایی ، زمینی و دریایی کشور است.