به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم گرامیداشت سی امین سالگرد تاسیس اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که عصر امروز ( ۱۳ بهمن ماه ۱۳۹۸ ) در دانشگاه علوم و تحقیقات برگزار شد، گفت: امروز دشمن جنگی تمام عیار را علیه ما آغاز کرده، آنها سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کردند؛ تحریم‌هایی برخی کشورها گفتند که ظرف ۶ ماه علیه ما اعمال می‌شد ما را فرومی‌پاشند.

اخبار سیاسی- وی ادامه داد: انقلاب چهل سال پیش رفته و جمهوری اسلامی به برکت این انقلاب، به توفیقات بسیاری دست یافته است.

رستمی یادآور شد: آمریکا در ترور سردار سلیمانی تحلیل‌های غلطی داشت، آنها فکر می‌کردند مردم به‌دلیل تحریم‌ها همسو با آنها حرکت می‌کنند.

رستمی در ادامه با اشاره به برخی مشکلات ادامه داد: در ورای این سختی‌ها و امتحانات نباید راه سردار سلیمانی را گم کرد و نقشه راه را فراموش کنیم.

وی گفت: تمدن غربی نفس‌های آخر خود را می‌کشد و تمدن جایگزین باید تمدن نوین اسلامی باشد؛ تمدنی که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم ترسیم کرده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به شهادت سردار سلیمانی گفت: شاخصه اول مکتب سردار سلیمانی قدم گذاشتن در راه جهاد است.

رستمی افزود: سردار سلیمانی مطالعه فراوانی داشت و تمام کتاب‌های شهید مطهری و شهید دستغیب را خوانده بود. این شهید بزرگوار کنار برخی از آیات قرآن، یادداشتی از تامل و تدبر خود می‌گذاشت.

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی و رفتاری سردار سلیمانی اظهار داشت: سردار سلیمانی همیشه می‌گفت من چیزهایی در رهبر انقلاب دیدم که در هیچ فرد دیگری ندیدم.

رستمی یادآور شد: سردار سلیمانی از حضور در صحنه سیاسی دوری می‌کرد و می‌گفت اگر رهبری به من تکلیف کنند آن‌قدر گریه می‌کنم تا من را معاف کنند.