به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات ،عصر امروز در آیین کلنگ‌زنی کارخانه شمش‌روی دارزین با بیان اینکه خداوند متعال لطف بسیاری به انسان کرده و آنچه که انسان به آن نیاز دارد را در زمین، دریا و آسمان قرار داده است گفت: ایران از نظر ذخایر و معادن بسیارغنی است.

اخبار سیاسی- او با بیان اینکه موقعیت جغرافیایی ایران به گونه‌ای است که آسمان کشور ما که هواپیما‌هایی که از اروپا به خاور دور پرواز می‌کنند باید از آسمان ایران عبور کنند افزود: این مسئله ثروتی برای ایران حاصل می‌کند.

وزیر اطلاعات با ابراز اینکه ایران به لطف پروردگار در منطقه‌ای که اطراف آن جنگ و درگیری است امنیتی با ثبات دارد گفت: کمتر کشوری پیدا می‌کنید که نقطه به نقطه آن معادن مختلفی وجود داشته باشد و شکر این نعمت استفاده و بهره‌برداری صحیح از این معادن است.

او با بیان اینکه زمانی فکر می‌کردند که استان کرمان تنها ذغال سنگ دارد و زیر ساخت برای بهره‌برداری از این ماده فراهم شد افزود: چیزی نگذشت که معلوم شد استان کرمان استان زرخیزی است.

حجت الاسلام سیدمحمود علوی   با عنوان اینکه برای استفاده از این نعمت‌ها به همت مسئولان و ثروت نیاز است گفت: ثروت زمانی بد است که از راه نامشروع بدست آید و توصیه شده است که ثروت کسب کنید، اما از راه حلال.

او با بیان اینکه استقامت عنصر دیگری است که انسان خسته نشود و دست از تلاش برندارد تا بتواند کاری را انجام دهد افزود: در کشور ما متاسفانه جلوی پای افرادی که دنبال کار کردن هستند زیاد سنگ می‌اندازیم و یاریشان نمی‌دهیم.

وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه باید امنیت را برای افرادی که خواستار کار کردن برای مردم هستند فراهم کنیم گفت: اگر در جایی مسیر اشتباهی گام برداشتند باید به‌دنبال راهنمایی کردن افراد باشیم.

او با بیان اینکه افرادی که در این شرایط سخت به‌دنبال فراهم کردن مشکلات برای مردم و کارآفرینی هستند سرداران جنگ اقتصادی هستند گفت: وظیفه ما است که امنیت را برای فعالان اقتصادی فراهم کنیم.

مجتمع فرآوری سنگ روی و تولید شمش روی دارزین با اعتبار چهار هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسیده و برای ۵۰۰ نفر اشتغالزایی می‌شود.