به گزارش افکارنیوز،

جمعی از دانشجویان و مردم دقایقی پیش ( دوشنبه 14 بهمن ) در مخالفت با طرح آمریکایی- صهیونیستی معامله قرن در میدان فلسطین تجمع کردند.

اخبار سیاسی- تجمع کنندگان با سر دادن شعارهای « مرگ بر آمریکا»،  « مرگ بر اسرائیل»  و... سیاست‌های خصمانه آمریکا و اسرائیل علیه ملت مظلوم فلسطین را محکوم کردند.

تجمع کنندگان دست نوشته هایی با خود همراه دارند که روی آن شعارهایی همچون "با اتحاد ملت فلسطین،  آزاد گردد قبله مسلمین"، "خیانت منطقه زیر سر آمریکاست؛ کشتار و قتل و غارت هویت آمریکاست"، «الموت لاسرائیل» ، «قدس رها می‌شود از چنگتان"، «شهیدان را قدس ؛ حاج قاسم و ابومهدی» و ... نوشته شده است.

در دستان برخی از دانشجویان و مردم هم دست نوشته‌هایی با زبان عربی، انگلیسی و عبری وجود دارد.

برخی از دانشجویان حاضر در تجمع از کشورهای فلسطین، یمن، سوریه، عراق، افغانستان و ... هستند.

در پایان این تجمع بیانیه پایانی قرائت شد که متن آن به شرح زیر است:

 بسم الله الرحمن الرحیم 

ونریدُ اَن نَمُنَّ علی الذینَ استُضعِفوا فی الارض و نَجعَلَهم اَئمهَ و نَجعَلَهم الوارثینَ. سوره قصص

ما دانشجویان جهان اسلام به همراه مردم انقلابی و آزادی خواه کشورمان اینجا جمع شده‌ایم تا هم صدا با آزادی‌خواهان جهان، آرمانِ قدسِ آزاد را فریاد کنیم.

در پی طرح شومِ موسوم به معاملهٔ قرن، که به حول و قوهٔ الهی برای آمریکا تبدیل به شکست قرن و برای اسراییل به منجلاب قرن و برای دولت‌های خائن به آرمان فلسطین و به ننگ قرن تبدیل خواهد شد، احساسات مردم مسلمان و آزادی خواهان جهان جریحه دار شده است. دادن تمامی اراضی به اشغالگران صهیونیستی، به رسمیت نشناختن کشور فلسطین و مشخص نکردن مرزهای آن، و قرار دادن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالی و حتی جلوگیری از بازگشت آوارگان فلسطینی به موطن اصلی‌شان، برخی از مفاد این ننگ نامه است.

اکنون بیش از هر زمانی ملت‌های اسلامی و گروه‌های فلسطینی نیاز به وحدت دارند. دشمن در کمین کوچکترین فرصتی  برای به جان هم انداختن مسلمانان است تا مسئلهٔ فلسطین را به فراموشی بسپارند. در شرایط کنونی هر ندایی که صدای تفرقه باشد، خیانت است. مردم و دولت‌های اسلامی باید یک صدا این طرح آمریکایی-صهیونیستی استکباری را با تمام قوا رد کنند و به اجماعی برای ابطال این نقشهٔ شیطانی برسند که همانا بازگشت به راه و فکر مقاومت است.

اکنون همهٔ چشم‌ها به اندیشهٔ مقاومت دوخته شده است و همهٔ امیدها به همت و ارادهٔ مردمی گره خورده که در این هفتاد سال و حتی پیش از آن برگ‌های زرین مقاومت را در کارنامهٔ افتخارات خود دارند. امروز نسل ما در مقابل آیندگان و تاریخ مسئول است که چگونه می‌خواهد این بار آرمان قدس را از این پیچ تاریخی بگذراند. البته به پیروزی نهایی خود ایمان داریم چرا که «تقدیر خداوند این است که فلسطین آزاد خواهد شد».

ما دانشجویان جهان اسلام به همراه آحاد مردم ایران و تمام آزادی‌خواهان جهان، برای اعلام همبستگی خود و محکومیت این معاملهٔ ننگین، رو به روی سازمان ملل اعتراض نکرده‌ایم؛ چرا که اساساً از این سازمان برای برداشتن قدم مؤثر قطع امید کرده‌ایم. رو به روی سفارت‌های دولت‌های عربی که با عادی سازی روابط خود با اسرائیل و همراهی با دیکته قرن ترامپ، راه را برای استکبار جهانی باز می‌کنند، هم اعتراض نکرده‌ایم چرا که آن دولت‌ها را کاسه لیسان آمریکا و اسرائیل می‌دانیم که به وقت خود، هم ما فریاد خواهیم زد و هم ملت‌هایشان آن‌ها را متوجه اشتباهشان خواهند کرد. بلکه اعتراض ما در قلب فلسطین است! که بگوییم در این مبارزهٔ تاریخی هر کسی که علقه‌ای به فلسطین دارد، هم‌رزم ماست.

اینجا جمع شده‌ایم که بگوییم ما هدف نهایی خود را آزادی فلسطین می‌دانیم، که نشان دهیم اگر می‌توانستیم نه در میدان فلسطین که در کشور فلسطین در غزّه و کرانهٔ باختری گرد هم می‌آمدیم تا همدوش خواهران و برادران فلسطینی خود در این مبارزه سهیم شویم . قطعاً آن روز دور نیست که برای آزادی قدس گرد هم خواهیم آمد و در پایان جشن نهایی خود را در فلسطین با نابودی رژیم صهیونیستی به پا خواهیم کرد. والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته.