به گزارش افکارنیوز،

 ابوالفضل حسن‌بیکی با اشاره به اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه ایالات متحده، گفت: آمریکایی ها طی چهار دهه گذشته همواره تلاش کرده اند ایران اسلامی را تحت تاثیر تحریم ها و تهدیدها قرار دهند.

اخبار سیاسی- نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود که تحریم های یکجانبه و ظالمانه زیادی را علیه مردم کشورمان وضع کرده و تلاش می کنند کشورهای دیگر را در این کارزار با خود همراه کنند.

وی با بیان اینکه سیاست فشار حداکثری ایالات متحده همراه با دروغ حداکثری است، ادامه داد: در واقع آمریکایی ها با بهره گیری از رسانه ها درصدد ایجاد ایران هراسی هستند و می خواهند با این روش به کشورهای دنیا اعلام کنند که نباید با ایران اسلامی رابطه داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه خروج یکجانبه آمریکا از برجام نشان داد این کشور در اجرای سیاست فشار حداکثری تنها است، تصریح کرد: به نوعی می توان اذعان کرد ترامپ و سیاستمداران کاخ سفید در پیش بینی راهبرد خودشان برای مقابله با تهران دچار خطا شده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس باید اذعان کرد طرح صحبت هایی مانند ایجاد ائتلاف برای مقابله با ایران صرفا فرار رو به جلو است و نتیجه ای نخواهد داشت.

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت ، وزیر خارجه آمریکا مدعی است راهبرد ترامپ علیه ایران نتیجه‌بخش بوده و به ایجاد ائتلافی برای اعمال فشار در راستای خاتمه دادن به برنامه موشکی این کشور منجر شده است.