به گزارش افکارنیوز،

 سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه ایالات متحده، گفت: تحریم های کاخ سفید علیه تهران موجب شد مسیرهای استقلال کشور آشکارتر و ظرفیت های داخلی نیز بهتر شناسایی شود.

اخبار سیاسی- نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بنابراین نه تنها تحریم ها مانعی برای توسعه و پویایی اقتصادی نشده بلکه راه های جدیدی پیش روی ایران باز کرده است.

وی ادامه داد: باید اذعان کرد سیاست فشار حداکثری ایالات متحده نتیجه ای برای آنها در پی نداشته است لذا در لیست تحریم های اخیر آمریکا مشاهده می شود که کفگیر تحریم هایشان به ته دیگ خورده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید یادآور شد قبل از توافق برجام خیلی از دستگاه های اجرایی و اقتصادی کشور در کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح می کردند تحریم های آمریکا و اروپا باعث شده راهکارهای جدید اقتصادی پیدا و مسیرهای جدیدی برای استقلال کشور پیش بینی شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین وقتی وزیر خارجه آمریکا مدعی نتیجه بخش بودن راهبرد فشار حداکثری می شود باید به شرایط منطقه نیز نگاهی بیاندازد و سپس اظهارنظر کند.

 وزیر خارجه آمریکا مدعی است راهبرد ترامپ علیه ایران نتیجه‌بخش بوده و به ایجاد ائتلافی برای اعمال فشار در راستای خاتمه دادن به برنامه موشکی این کشور منجر شده است.