به گزارش افکارنیوز،

حسینی سخنگوی فضایی وزارت دفاع با سلام و درود به ملت شریف ایران و تبریک ایام الله دهه مبارک  فجر گفت: ماهواره بر سیمرغ و ماهواره ظفر جهت انجام فرایند پرتاب به  پایگاه فضایی امام خمینی منتقل شدند.

اخبار سیاسی - وی با بیان اینکه زیر ساخت های پایگاه فضایی با انجام عملیات های مورد نیاز آماده پرتاب است گفت: ۲۰۰ فرایند اصلی توسط ۳۰ تیم  و ارتباطات مورد نیاز با ۶ استان جهت انجام عملیات برقرار شده است.  

وی با بیان اینکه ماهواره بر سیمرغ  و ماهواره ظفر پروژه های تحقیقاتی هستند گفت:  ماهیت پروژه های تحقیقاتی و فناورانه  به این صورت است که  در این فرایند یک طرح ریزی وجود دارد  و گام های فرایند مطابق طرح ریزی پیش می رود  و مطابق نتایجی که از هر گام حاصل  و تحلیلی  که روی داده  ها و نتایج  اتفاق  می افتد ،  تصمیمات لازم برای ادامه کار گرفته می شود .

وی ادامه داد: اولین زمانی  که همه شرایط فراهم شود عملیات پرتاب انجام خواهد شد .

حسینی تصریح کرد: فرایند پرتاب ماهواره ظفر با ماهواره بر سیمرغ  به دلیل  تست تکنولوژی های جدید  دارای شرایط پیچیده  است.

وی خاطرنشان ساخت :آنچه در اجرای این پروژه  اهمت دارد برداشت گام به گام داده برداری  ها  و انجام تحلیل ها است  تا  دانشمندان ما بتوانند با تحلیل داده برداری  گام های بعدی  را برای پروژه های  آتی بردارند.

وی تأکید کرد: موفقیت در مرحله از پرتاب  یک  دستاورد خواهد بود  و امیدوریم این  دستاوردها  ما را به هدف نهایی رسانده  و با موفقیت ماهواره را در مدار قرار دهیم .