به گزارش افکارنیوز،

 در این دیدار طرفین در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله سوریه (وضعیت ادلب، کمیته قانون اساسی و فرمت آستانه )، معامله قرن ترامپ و مسائل حقوق بشر بحث و تبادل نظر کردند.

اخبار سیاسی- سرگئی ورشنین در این دیدار ضمن ابراز تسلیت بابت شهادت سردار سلیمانی توسط تروریست‌های آمریکایی و همچنین کشته شدن تعدادی از اتباع کشورمان در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران، اقدام آمریکای جنایتکار در به شهادت رساندن "سردار سلیمانی " را اقدامی شنیع و نقض حقوق بین‌الملل توصیف کرد و افزود: ما در تماس‌ها و دیدارهای خود با دیگران این عمل را به شدت محکوم کرده‌ایم.

معاون وزیر خارجه روسیه در این دیدار همچنین بر تمایل جدی مسکو بر تداوم‌ همکاری‌های بین تهران، مسکو و آنکارا در چارچوب فرمت آستانه تاکید و در خصوص معامله قرن ترامپ افزود: این طرح با توجه به اینکه مغایر با قوانین حقوقی است نمی‌تواند مشکل فلسطین- اسرائیل را حل کند.

کاظم جلالی سفیر کشورمان نیز در این دیدار با اشاره به اراده  مسئولین جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط با روسیه افزود: شرایط منطقه ایجاب می‌کند که جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه همکاری‌های خود را در منطقه ادامه دهند.

در این دیدار طرفین بر ضرورت ادامه رایزنی‌ها بین دو کشور در خصوص مسائل منطقه‌ای تاکید و نسبت به تداوم تماس‌ها و دیدارهای خود در این خصوص ابراز تمایل کردند .