به گزارش افکارنیوز،

 حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با اشاره به برخی از حاشیه‌سازی‌ها علیه شورای نگهبان درباره برررسی صلاحیت کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس گفت: زیر سوال بردن اصل نظارت شورای نگهبان کار درستی نیست. اعضای شورای نگهبان افراد معتقدی هستند و در بررسی صلاحیت‌ها فراجناحی عمل می‌کنند.

اخبار سیاسی-  وی با بیان اینکه شورای نگهبان همواره آمادگی شنیدن اعتراضات و بررسی مجدد صلاحیت کاندیداهای رد صلایحت شده را دارد، افزود: اتهاماتی که به شورای نگهبان زده می‌شود بی‌اساس و بی‌مبنا بوده و بعضا برای فضاسازی علیه این نهاد و تخریب شورای نگهبان است.

عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با تاکید بر اینکه شورای نگهبان سیاسی کار نیست و فراجناحی عمل می‌کند، ادامه داد: شاهد هستیم که در بین کاندیداهای رد صلاحیت شده هم از نامزدهای اصولگرایان و هم از نامزدهای اصلاح‌طلبان رد صلاحیت شده‌ نیز وجود دارند.

سلیمی با بیان اینکه شورای نگهبان در موضوع بررسی صلاحیت کاندیداها معیار‌های خاصی دارد که از آنها عدول نمی‌کند، اضافه کرد: قطعا شورای نگهبان مدارک و مستنداتی از کاندیدهای رد صلاحیت شده در اختیار داشته که آنها را رد صلاحیت کرده است.