به گزارش افکارنیوز،

 فرشاد مهدی پور فعال سیاسی اصولگرا و استاد دانشگاه درباره شفافیت مالی و تاثیر آن بر سلامت انتخابات اظهار کرد: انتخابات یک فرآیند مشارکتی  است که آحاد ملت باید در آن نقش داشته باشند و نظر خود را اعلام کنند.

اخبار سیاسی- او ادامه داد: یکی از لازمه‌های رای دادن این است که مردم باید به میزان کافی به فرد مورد نظر اعتماد داشته باشند، چرا که با رای دادن، بخشی از سرنوشت خود را با آن تعیین می‌کنند.

فعال سیاسی اصولگرا گفت: مردم برای تشخیص چنین معیاری نیاز‌های مختلفی دارند. یکی از نیاز‌ها این است که نسبت به رفتار فعلی و آینده آن فرد مطمئن شوند. با تفکر و تحقیق درباره برخی فعالیت‌های نامزد می‌توان به طور روشن و واضح  از اعتماد به آن‌ها مطمئن بود.  

او افزود: یکی از این راه‌ها، شناخت افرادی که به شدت به دنبال لابی هستند و یا تلاش دارند تا از راه‌های مبهم به لیست‌ها وارد شوند. این مسئله به اندازه شفافیت مالی اهمیت دارد، بهتر است بگوییم برخی افراد دست و پا می‌زنند تا صندلی قدرت را به دست بیاورند. این گونه افراد باید برای مردم به شکلی واضح تبیین شوند چرا که فردی که برای انتخاب شدن دست و پا می‌زند، نامزد خوبی نبوده و به تنهایی تامین کننده اعتماد نیست.

این استاد دانشگاه گفت: نکته دوم، میزان خرج‌هایی است که فرد برای انتخابات انجام می‌دهد، امروزه به واسطه شبکه‌های اجتماعی در شهر‌های بزرگی مانند تهران آن چنان به وسایلی مانند بیلبورد، توزیع غذای رایگان و سایر موارد نیاز نیست، اما هنگامی که فردی در فضای مجازی مطرح می‌شود برای ما روشن است که غیر از افراد مشهور بقیه برای این کار هزینه‌های زیادی را صرف می‌کنند.

او در پایان گفت: در گذشته می‌گفتند که کسی که چلوکباب می‌دهد، اما امروز باید فردی که در شبکه‌های اجتماعی حضور بسیاری دارد را باید مورد سوال قرار داد. به نظرم این‌ها تصویر‌هایی است که به مردم این امکان را می‌دهد که فرد مورد نظر تا چه میزان صلاحیت دارد و تا چه میزان توان تحقق خواسته‌های آنان را دارد.