به گزارش افکارنیوز،

در حالی که برخی رسانه ها از عدم قصد رئیس جمهور آلمان برای ارسال پیام تبریک به مناسبت روز ملی جمهوری اسلامی ایران ( ۲۲ بهمن ) در سال جاری خبر داده اند، شنیده ها حاکی از آن است پیام تبریک کتبی «اشتان مایر» خطاب به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در روزهای گذشته واصل شده است.

اخبار سیاسی - رئیس جمهور آلمان در بخشی از پیام مذکور ضمن تبریک روز ملی جمهوری اسلامی ایران، برای رئیس جمهور و مردم ایران آرزوی صحت و سلامت کرد و آلمان را "شریک صادق و جدی ایران" خوانده بود. 

به نظر می رسد فشار سفیر آمریکا به دولت آلمان به عنوان یک کشور مهم در اروپا عامل اصلی انتشار خبر عدم تبریک روز ملی ایران توسط رئیس جمهور این کشور باشد که در این صورت باید به حال دولت آلمان تاسف خورد که حتی اجازه ندارد بدون نظر سفیر یک کشور دیگر، عادی ترین تشریفات دیپلماتیک در مناسبات خود با یک کشور مستقل دیگر را که با آن روابط تاریخی و حسنه داشته به جا آورد و اعلام کند قصد تبریک روز ملی آنها را ندارد!

براساس این گزارش، پیروی اروپا از سیاست های قلدرمابانه رژیم آمریکا روز به روز جایگاه شکننده اروپا در معادلات جهانی را ضعیف تر کرده و عزت ملت های ریشه دار اروپایی نیز لگدمال امیال بیگانگان بی ریشه خواهد شد.