اخبار سیاسی- روح الله زم در 22 مهر امسال توسط اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر شد تا شوکی را به سرویس های اطلاعاتی بیگانه به خصوص سرویس اطلاعاتی فرانسه که حامی وی بود وارد کند.

به گزارش افکارنیوز،  روح الله زم به عنوان نیروی برانداز علیه ایران در کشور فرانسه مشغول به کار بود و تمام تلاش خود را در کانال تلگرامی آمد نیوز انجام داده بود تا با بیان شایعات در قالب سند اهداف دشمنان انقلاب اسلامی را اجرایی کند.

اقدام سربازان امنیت کشور در دستگیری روح الله زم نشان داد هیچ دشمنی چه در حوزه جنگ نرم و چه در حوزه جنگ سخت نمی‌تواند قدمی علیه ملت بزرگ ایران بردارد، حال می‌خواهد هر چقدر حمایت داشته باشد؛ امنیت این کشور برای هیچ فرد یا کشوری بازیچه نیست.امروز اما پس از دستگیری روح الله زم دادگاه رسیدگی به اتهامات وی در در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در ابتدای جلسه دادگاه روح الله زم ، متن کیفرخواست توسط نماینده دادستان قرائت شد؛متن کیفر خواست شامل ۱۵ بند اتهامی است.

پیش از این غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه درباره آخرین وضعیت پرونده آمدنیوز و روح‌الله زم گفته بود: «کیفرخواست این متهم صادر شده است و به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارسال شده است. علت ارجاع این پرونده به شعبه ۱۵ این است که قبلاً نیز در همین شعبه پرونده برای این متهم تشکیل شده بود و هنوز برای دادگاه تعیین وقت نشده است.

در این پرونده ۵ نفر بازداشت هستند اما کیفرخواست آنها هنوز صادر نشده است. افراد بسیاری در این پرونده مطرح هستند و تحقیقات درحال انجام است و اظهارات متهم ردیف اول بررسی می‌شود. از طرفی برخی افراد در فرایند رسیدگی به این پرونده به دستگاه قضائی آمدند و ابراز ندامت کردند. از طیف‌های مختلف در این پرونده اسامی مطرح است و تا زمانی که رسیدگی نشود، نمی‌توان درباره آن صحبت کرد.»

بیشتر بخوانید:
جزئیات جدید از دادگاه «روح‌الله زم»

اولین جلسه دادرسی به تصمیم قاضی دادگاه غیر علنی و بدون حضور رسانه ها در حال برگزاری است. برخی از خبرنگاران در بیرون از دادگاه در انتظار اخبار واصله از اولین جلسه دادرسی هستند.

روح‌الله زم کیست؟

روح‌الله زم شهریور ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمده و سازنده سایت و کانال تلگرامی آمد‌نیوز است. او پس از رخدادهای سال ۸۸ توسط وزارت اطلاعات دستگیر شد و سپس ایران را ترک کرد.

روح‌الله زم فرزند محمدعلی زم است، شهرت وی در ابتدا به واسطه پدرش بود، محمد علی زم از روحانیون سرشناس است که در حوزه هنری در گذشته مسئولیت داشته و یکی از تهیه کنندگان سینما بود.

روح الله زم اما پس از فرار از ایران و تشکیل سایت و کانال معاند آمد نیوز با اپوزیسیون خارج نشین ارتباطات قوی پیدا کرد و به عنوان خط مقدم جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی در فضای مجازی شروع به کار کرد.

حتی در کانال آمد نیوز در جریان اغتشاشات مختلف نحوه ساختن کوکتل ملوتوف و آموزش اقدامات آشوبگرانه علیه ایران داده می شد.

یکی دیگر از اقدامات وی علیه ایران این بود که روح الله زم با تشویش اذهان عمومی مثلا دست به افشاگری با اسناد می زد اما اسناد منتشر شده توسط وی نشان می داد جعلی و ساختگی است و در این راه سعی داشت با آمیختن اخبار ملتهب فضا را در کشور متشنج و آشوب به پا کند.

حالا باید منتظر ماند تا ابعاد جدیدی از ارتباطات وی در جاسوسی از ایران و همکاری با سرویس های امنیتی و جاسوسی مشخص شود.