به گزارش افکارنیوز،

 علاءالدین بروجردی درباره رونمایی از "موشک رعد 500" و نسل جدید پیشران های موشکی و ماهواره برها با بیان اینکه قدرت موشکی جمهوری اسلامی به معنای سیاست جنگ طلبانه نیست گفت: تجربه تلخ دوران جنگ 8ساله به ما ثابت کرد که نداشتن اقتدار نظامی لازم ممکن است دشمن را دچار اشتباه محاسباتی کرده و بار دیگر ایران اسلامی متحمل مشکلات دچار جنگ تحمیلی شود.    

اخبار سیاسی- نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر سیاست جمهوری اسلامی ایران در نداشتن سلاح‌ هسته‌ای افزود: بر همین اساس ایران در عضویت ان پی تی بوده ضمن اینکه تنها کشوری است که علاوه بر تعهد بین المللی، فتوای مقام معظم رهبری را مبنی بر ممنوعیت ساخت و کاربرد سلاح هسته ای دارد، به عبارتی جمهوری اسلامی محکم تر از هر کشور دیگری متعهد شده که به سوی تولید بمب اتمی حرکت نکند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه تنها راه دفاعی جمهوری اسلامی قدرت موشکی است ادامه داد: جمهوری اسلامی به هیچ وجه مذاکره در مورد محدودیت موشکی را نپذیرفته و آن را خط قرمز جدی خود می داند و همچنان بر این سیاست مصر خواهد بود.

بروجردی با تاکید بر حمایت مجلس از نیروهای مسلح گفت: جمهوری اسلامی باید تا حدی مقتدر باشد که دشمن به هیچ وجه دچار اشتباه نشده و بداند همانگونه که ایران بعد از به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی پایگاه آمریکا در عراق را موشک باران کرد، در موارد دیگر نیز زمان و مکان نمی شناسد و هر جا که دشمن متعرض شود با قدرت فرامرزی جمهوری اسلامی روبرو خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اقتدار ایران در حوزه دفاعی افزود: رونمایی از  "موشک رعد 500" نشان دهنده قدرت علمی و فنی جمهوری اسلامی است به این معنی که ایران قادر خواهد بود روز به روز موشک‌های پیشرفته‌تری تولید کرده و گام های بلندتری را در این عرصه بردارد، این یک ضرورت جدی برای حفظ امنیت ملی و پیشگیری از هرگونه خطای دشمن در تعرض به منافع ملی جمهوری اسلامی است.

 روز گذشته از موشک رعد ۵۰۰ و نسل جدید پیشران های موشکی و ماهواره برها با حضور سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران و سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه رونمایی شد.