به گزارش افکارنیوز،

علیرضا صادق آبادی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی در مراسم امضای تفاهم تولید کک سوزنی اظهار کرد: میزان تولید بنزین یورو ۴ و ۵ به ۹۱ میلیون لیتر رسیده و از سال ۸۰ تا ۹۸ میزان تولید نفت گاز از ۳۷ به ۱۲۰ میلیون لیتر رسیده است.

اخبار اقتصادیمدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی تصریح کرد: ظرفیت پالایشی کشور با افزایش قابل ملاحظه طی ۱۸ سال گذشته به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه رسیده است.

وی افزود:با گذشت دوماه از مصوبه شورای اقتصاد برای گازسوز کردن خودرو امروز در نخستین مرحله از ۴۱ دستگاه خودروی عمومی گازسوز در اصفهان به صاحبان آن واگذار شد.

صادق آبادی ابراز کرد: حجم تولید بنزین ایران را به عنوان بزرگترین تولید کننده در اوپک رسانده است.

وی افزود: مجموع تولید کک در این طرح ۶۲۰  هزار تن در سال است  که دو برابر نیاز فعلی صنعت آلومینیوم و فولاد در کشور است و منابع ارزی آن از محل صادرات فولاد و آلومینیوم خواهد بود.

صادق آبادی تصریح کرد: در صورت سرمایه گذاری این طرح در جایی خارج از استان اراک باید برای تولید کک سوزنی به جای ۱۵۰ میلیون یورو، یک میلیارد یورو هزینه می‌کردیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ابراز کرد: طرح‌های مربوط به افزایش ظرفیت و بهینه‌سازی پالایشگاه‌ها از سال ۱۳۸۰ آغاز شد و تا سال ۸۴ مراحل طراحی، خرید تکنولوژی  و اسناد مناقصه این پروژه‌ها آماده شد و پروژه‌های‌ای پی سی به جریان افتاد.