به گزارش افکارنیوز،

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا بیانیه‌ای به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب منتشر کرد.

اخبار سیاسی - در بخشی از این بیانیه آمده است:

طلیعه چهل و یکمین بهار انقلاب در حالی سر می‌زند که کشور عزیزمان در زیر بار بی‌رحمانه‌ترین نظام تحریمی، سختی‌هایی را تجربه می کند که شاید تنها خاطره جمعی دوران دفاع مقدس یادآور آن باشد. دورانی که همت مردم و مسئولان آن تنگنا را به نماد مقاومت و اعتماد به نفس ملی ایرانیان در دفع تجاوز و محکم کردن پایه‌های استقلال و عزت کشور مبدل کرد.ملت ایران با این تجربه تاریخی،دور نیست که با تدبیر و عزم راسخ خود این تنگنای پیچیده جنگ اقتصادی و رسانه‌ای را نیز به ظفر تبدیل کند.

تحریم اقتصادی اگرچه موقعیت سختی پیش پای ایران عزیز ما قرار داده است اما از سویی دیگر فرصتی ست برای مسئولان امر تا سامان اقتصادی ایران را از چنبره نفت که دشمنان ایران به غلط آن را علت العلل قدرت ایران می‌دانند رها کند.

دشمنان ایران گمان می‌کنند ریشه مقاومت تاریخی ایران علیه نقشه‌های استعماری در منطقه غرب آسیا، ثروت خدادای ملت ایران یعنی نفت است و از سویی ملت ما را تحریم می کنند تا نتوانیم درآمد نفتی را در جهت منافع و آرمان هایمان به کار گیریم و از سوی دیگر درآمد نفتی دولت های وابسته را به سوخت کارخانه های اسلحه سازی خود تبدیل می کنند؛ در حالیکه آنچه که ملت ایران را،به برکت انقلاب اسقلال،عزت و آزادی طلبانه بهمن 57 سرنوشتی متفاوت بخشیده، نه نفت بلکه خودباوریست.

رهبری معظم انقلاب، این کشتی بان صادق و رهروی راستین امام خمینی که به درستی سیاست قطع وابستگی از نفت به عنوان علاج بیماری اقتصادی کشور را درین برهه حساس متذکر می شوند به درستی مسیر عبور از بحران را به جامعه نشان داده اند. لذا کشور می‌بایست با عزمی راسخ بتواند مکر و حیله استکبار جهانی را به خودش بازگرداند و با پیگیری تولید داخلی و تعویض چرخ اقتصاد کشور از اقتصادی نفتی و مصرفی به اقتصادی "درونزا و برونگرا" پایه‌های اقتصادی ایران را قوی کند و حتی در بازار های منطقه ای و جهانی برای ما افق گشایی کند. توفیق در این مسیر،روسیاهی تحریم طلبان را به سیاهی بیشتر شکست و خواری شان تبدیل خواهد کرد.

در ادامه شایان ذکر است خاطرنشان کنیم، این تغییر ریل اساسی که ملت ایران در آستانه تجربه آن است،بدون اصلاح مشکلات دیگر میسر نبوده و نخواهد بود.چنانچه دیدیم در سال گذشته،سیاست صحیح اصلاح قیمت بنزین، با اطلاع رسانی ناصحیح از سوی دولت و صداوسیما و شوک روانی جامعه موجب شد بخشی از فرودستان، این کسانی که بیشترین فشار تحریم و سوء مدیریت های اقتصادی را تحمل می‌کنند به خیابان ها بیایند، و ماحصلی جز تلخی به جای نگذاشت.

این اتفاقات و همچنین عدم اطلاع رسانی صحیح درباره سانحه دلخراش هواپیمای اوکراینی که یکی از یاران این تشکل، شهید دکتر امیر اشرفی نیز مسافر آن بود،نشان می دهد به اعتماد عمومی آسیب های جبران ناپذیری وارد آمده که راه التیام آن جز با اصلاحاتی عمیق ممکن نیست.

در فضای به شدت غبارآلود علیه میهن اسلامی مان، شاهدیم که نبود رسانه‌های آزاد و مستقل که بتوانند با جلب اعتماد عمومی ، اخبار صحیح را به جامعه منتقل کنند، کشور را در یک بی‌دفاعی خبری فرو برده است.امری که باعث می‌شود رسانه‌های فارسی زبان خارج کشور که غالبا توسط دشمنان این ملت هدایت و تغذیه می‌شوند بتوانند در کنترل افکار عمومی کشور نقش بازی کنند.

لذا بر مسئولین امر لازم است تا دیرتر نشده است و بحران های محتمل آتی وضعیت آچمز رسانه ای ما را عیان تر نکرده است به جای راهکارهای سلبی مانند فیلترینگ، اعتماد به رسانه‌های مستقل داخلی را جانشین آن کنند و به جای طرح ریزی برای مهار بسترهای نوظهور اینترنتی و رقبای تازه نفس صداوسیما،آزادی رسانه ای را به عنوان روشی برای مدیریت صحنه اطلاع رسانی کشور از درون اتخاذ کنند.که تنها از دریچه آن می‌توان انتظار انتخاباتی پرشور داشت.

ضمن پاسداشت خون به ناحق ریخته شده شهید بزرگوار، مجاهد نستوه، سردار مقاومت، حاج قاسم سلیمانی عزیز اعلام میداریم، میثاقی که ملت ایران در پاسداشت خون این شهید با حضور ملیونی خود با خون آن بزرگوار بست سرمایه‌ای ست که به کار تمامی زخم‌های ملت ایران میاید اما در آستانه انتخابات مجلس که کشور نیازمند به رخ نمایی مجدد اعتماد عمومی ملت و دولت است، از مسئولین امر به خصوص نهاد محترم شورای نگهبان درخواست می‌کنیم تا در فرصت باقی مانده حقوق حقه مردم ایران در انتخابی آزاد را مصلحتی لحاظ کنند که تنها از دریچه آن می‌توان انتظار انتخاباتی پرشور داشت.

اتحاد و وحدت تنها برگ برنده ایست که باعت می شود دشمنان ایران با هیچ سلاح تحریمی نتوانند ما را شکست دهند. اتحاد امری ست که ایران عزیز ما را در چهل و یک بهار پیش از دستان وابسته دیکتاتوری محمدرضا پهلوی رهانید و با توفیق خدا با اتکال به آن پیروزی های آتی را نیز جشن خواهیم گرفت.