به گزارش افکارنیوز،

قدرتعلی حشمتیان نایب رئیس خانه احزاب ایران و رئیس جبهه مستقلین و اعتدال‌گرایان در خصوص اهمیت شفافیت مالی نامزد‌ها در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: بخش عظیمی از مشکلاتی که در جامعه ما به وجود آمده و بحث فساد و رانت و مشکلات موجود در جامعه که باعث می‌شود به دلیل عدم وجود شفافیت مالی است. ۹۰ نفر از نمایندگان مجلس فعلی و بخشی از چهره‌های سیاسی رد صلاحیت شده نیز به خاطر شفاف نبودن فضای مالی در انتخابات است.

اخبار سیاسی- حشمتیان افزود: در جمهوری اسلامی ایران، مردم با انتخاب خود در انتخابات‌های مختلف حرف اول می‌زنند و برای فرستادن نمایندگان خود به مجلس، باید شفافیت‌ها را هم در نظر بگیرند.

نائب رئیس خانه احزاب افزود: شفافیت بخش عمده از راه حل‌ها برای رفع معضلات کشور را در خود جای داده است و اگر این بحث را مد نظر قرار بدهیم می‌توانیم بسیاری از مشکلات کشور را حل کنیم.

او عنوان کرد: امروز شاهد این هستیم که در برخی از شهرها، هزینه‌های چند صد میلیونی یا چند میلیاردی برای کسب کرسی‌های مجلس انجام می‌شود که این اتفاق ناشی از نبود شفافیت مالی در بین نامزدهاست.

حشمتیان در پایان گفت: به همین دلیل در جلساتی هم که تاکنون در جبهه مستقلین و حزب مستقل داشتیم، شفافیت را در اولویت کار خود قرار دادیم.