به گزارش افکارنیوز،

در اطلاعیه دفتر آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی در قم ، آمده است: اکنون و در این هنگامه شگفت که جهان با بیماری « کرونا » درگیر و به ویژه جمهوری اسلامی ایران نیز به این «ابتلاء» دچار شده، از مؤمنان انتظار می‌رود؛ صبوری پیشه کرده و توصیه‌ها و سفارش‌های پیشگیرانه وزارت بهداشت را به عنوان مسئول اصلی رویارویی با این جریان و دیگر مسئولان را جدی گرفته و بدان عمل کنند.

اخبار بین الملل- این اطلاعیه حاکی است: بی گمان التجاء و تضرع به درگاه الهی و توسل به خاندان عصمت و طهارت (ع) از جمله مهم‌ترین عوامل رهیدن از این هنگامه دشوار است.

در این اطلاعیه بیان شده است: رعایت حال مبتلایان و هرگونه مساعدت به آنان برای تسریع بهبودی و تسکین آلامشان مرضی خداوند متعال است و مؤمنین مجازند نصف سهم مبارک امام (ع) را در این راه و نیز پیشگیری از ابتلای مردم به آن مصرف کنند.

اطلاعیه آورده است: از تمام پزشکان، پرستاران و تلاشگرانی که با تمام توان و از دل و جان در جهت سلامت مردم عزیز در حال مبارزه با این ویروس فراگیر هستند، تشکر می‌نمائیم و از خداوند علیم و حکیم سلامت و توفیق برای ایشان مسالت داریم.

در پایان این اطلاعیه تصریح شده است: ضمن سفارش به شکیبایی و هوشمندی، برای بیماران عزیز شفای عاجل و درگذشتگان رحمت و غفران الهی مسئلت می‌نمائیم.