به گزارش افکارنیوز،

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان از موضع رهبر انقلاب درباره مسلمانان هند قدردانی کرد.

اخبار سیاسی- وی در حساب توئیتری خود نوشت: «می‌خواهم از آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و رجب طیب اردوغان رییس‌جمهور ترکیه قدردانی کنم که درباره مخالفت و قتل عام مسلمانان در هند و مردم کشمیر توسط هندوهای مورد حمایت دولت مودی صحبت کردند.»

عمران خان افزود: متأسفانه صدای کمی از جهان اسلام در محکومیت این قتل عام بلند شده و بیشتر جهان غرب این نسل کشی توسط هندوهای مورد حمایت دولت هند و همچنین مردم کشمیر و جامو را محکوم کرده‌اند.

به گزارش فارس، پیش از این نیز رییس‌جمهور پاکستان از مواضع رهبر انقلاب اسلامی ایران در قبال مسلمانان هند قدردانی کرد.

عارف علوی در حساب توئیتری خود نوشت: پاکستان از موضع امام خامنه‌ای قدردانی می‌کند و ما موافق وجود یک همدلی در مورد این مسئله خطرناک هستیم. با نگاهی به تاریخ افراطگرایی نازی‌ها و اتفاقات میانمار، این نسل‌کشی در هند هم محتمل است. کاری کنیم که دنیا این شباهت‌ها را به فراموشی نسپرد.

 حساب توئیتری رهبر انقلاب اسلامی ایران امروز با محکوم کردن کشتار مسلمانان هند، از دولت این کشور خواستند تا در مقابل هندوهای افراطی بایستد.

روز گذشته نیز «شاه محمود قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان در حساب توییتر خود اعلام کرد از نگرانی برادرم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران مبنی بر اعتراض علیه خشونت سازمان یافته علیه مسلمانان هند و اینکه مقامات هند باید رفاه برای همه هندی‌ها را فراهم کنند، کاملا حمایت می‌کنم.

به دنبال اعتراضات گسترده اخیر در هند در اعتراض به قانون جنجالی شهروندی که علیه مسلمانان به شمار می‌رود، خشونت هندوها علیه مسلمانان در این کشور به شدت افزایش یافته است. 

براساس گزارش شبکه ان دی تی وی هند، 47 نفر در درگیریهای بین 23 تا 26 فوریه در پایتخت هند کشته شده اند که اغلب آنها از مسلمانان هستند.