به گزارش افکارنیوز،

احمد علیرضابیگی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتکار اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم به دلیل شیروع ویروس کرونا از سوی محتکران ، گفت: قوه قضائیه با محتکران لوازم بهداشتی برخورد کند تا دیگر شاهد حتکار اقلام مورد نیاز مردم نباشیم.

اخبار سیاسی - وی با بیان اینکه قوه قضائیه با اشد مجازات با محتکران برخورد کند، افزود: مردم از قوه‌قضائیه و سایر دستگاه‌های مربوطه انتظار دارند که با محتکران اقلام بهداشتی مورد نیاز شهروندان برخورد کنند تا این لوازم به میزان کافی در اختیار مردم قرار گیرد.

نماینده مردم تبریز در مجلس تأکید کرد: شدت برخورد با محتکران تأثیرات پیشگیرانه هم خواهد داشت، یعنی اشخاصی که چنین خطایی را مرتکب شده‌اند، با توجه به قطعیت مجازات، اقلامی را که احتکار کرده‌اند را در بازار عرضه خواهند کرد.

علیرضابیگی با اشاره به نامه انتقادآمیز سعید نمکی وزیر بهداشت به رئیس‌جمهور درباره احتکار اقلام بهداشتی، ادامه داد:  همچنین مردم انتظار دارند وزارت بهداشت با همکاری قوه‌قضائیه مسائلی را که وزیر در نامه خود به آقای روحانی به آن اشاره کرد را کشف کند و این دست‌های پنهان را برای مردم آشکار سازد تا مردم در جریان موضوع قرار گیرند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: ماسک، دستکش طبی و همچنین مواد ضد‌عفونی‌کننده به میزان کافی در کشور تولید می‌شود و تنها لازم  است تا دستگاه‌های نظارتی و سازمان بازرسی بر توزیع این اقلام نظارت کافی کنند تا به شکل مناسب و به میزان مورد نیاز در اختیار مردم قرار گیرد.