به گزارش افکارنیوز،

سیدکمال‌الدین شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در کشورهای پیشرفته، شهروندان و از جمله کسبه خُرد اگر بر اثر بلایای طبیعی و مشکل ناخواسته، متحمل خسارت شوند، به دلیل پوشش بیمه‌ای کاملی که در این کشورها وجود دارد، خسارات به آنها پرداخت می‌شود. 

اخبار سیاسی - وی ادامه داد: اما در کشور ما به دلیل عدم پوشش بیمه همگانی، شهروندان و به ویژه کسبه خُرد می‌دانند که اگر به عنوان مثال در شرایط فعلی که باید در خانه بمانند و سر کار نروند، زندگی‌شان با مشکلات جدی از نظر اقتصادی مواجه می‌شود و کسی خسارت به آنها پرداخت نمی‌کند. 

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به همین خاطر است که قرنطینه در کشورهای پیشرفته انجام می‌شود و در کشور ما امکان انجام قرنطینه به طور کامل نیست و به شکل توصیه‌ای از مردم می‌خواهند که در منزل بمانند. 

شهریاری خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی دولت باید نسبت به شناسایی کاسبان خُرد که امروز به دنبال شرایط پیش‌آمده متحمل خسارت شده‌اند را شناسایی و تا زمان عادی شدن شرایط، به آنها مستمری پرداخت کند. 

وی افزود: از سوی دیگر، دولت می‌تواند نسبت به بخشودگی جرائم  همچنین مالیات پرداختی توسط این کسبه تا زمان عادی شدن شرایط اقدام کنند و یا تمهیداتی را برای استمهال بدهی‌های آنها به بانکها در نظر بگیرد. 

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: صندوق بین‌المللی پول مبلغ 50 میلیارد دلار را برای کمک به کشورهایی که بر اثر شیوع ویروس کرونا متحمل خسارت شده‌اند در نظر گرفته است تا به صورت وام بدون بهره به آنها پرداخت کند. لازم است تا مسئولان دولتی ما نیز پیگیری‌های جدی را در مورد دریافت سهم ایران از این وام داشته باشد تا بخشی از هزینه‌های مادی تحمیل شده بر کشور بر اثر ویروس کرونا جبران شود و بتواند حقوق و مزایای کادر درمانی که به صورت فوق‌العاده در این چند وقته زحمت کشیدند و حقوق عقب‌افتاده آنها را دریافت کند.