به گزارش افکارنیوز،

اعضای گروه جهادی گفتمان ناب با حضور در یکی از روستاهای محروم اطراف تهران، ضمن توزیع بسته‌های ضدعفونی کننده و بهداشتی میان مردم، به ضدعفونی کامل این روستا پرداختند.

اخبار سیاسی - سجاد مردانه مسئول گروه جهادی گفتمان ناب درباره این برنامه گفت: گروه جهادی گفتمان ناب متشکل از دانشجویان و نخبگان فرهنگی و علمی فارغ‌التحصیان دانشگاه‌های مختلف شهر تهران است که چند سالی است فعالیت‌های خود را در مناطق حاشیه شهر تهران با هدف محرومیت زدایی در ابعاد مختلف آغاز کرده است.

وی ادامه داد: در پی چالش به وجود آمده از تکثیر و انتشار ویروس کرونا ، تماس‌هایی از روستای کوره فرنگی با این گروه جهادی مبنی بر عدم رسیدگی‌های بهداشتی و ضدعفونی روستا صورت گرفت، برای همین گروه جهادی گفتمان ناب در راستای عمل به وظیفه‌اش، پس از شنیدن درخواست مسئولین روستا، بدون فوت وقت، شروع به برنامه‌ریزی و تهیه اقلام مورد نیاز کرد.

مردانه تصریح کرد: با پیگیری گروه جهادی و همچنین کمک خیرین، بسته‌‌های بهداشتی شامل محلول ضدعفونی‌کننده سطوح، محلول ضد‌عفونی‌کننده دست، دستمال کاغذی، صابون، دستکش، ماسک، یک بسته کوچک عیدی به همراه یک جزوه آموزشی بهداشتی در مقابله با کرونا و... آماده و برای 70 خانوار تهیه و بسته‌بندی شد تا به این روستای حاشیه شهر تهران اختصاص پیدا کند.

مسئول گروه جهادی گفتمان ناب یادآور شد:‌ پس از آماده‌سازی مقدمات کار، اعضای گروه در اولین ساعات روز به روستای کوره فرنگی رفتیم و علاوه بر ضدعفونی کردن کل روستا، با رجوع به درب تک‌تک منازل، ضمن آموزش رعایت نکات بهداشتی، بسته‌های بهداشتی را تحویل دادیم.

وی گفت: همراه ویژه گروه جهادی در این برنامه، آقای محسن دهنوی، از منتخبین دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی است. آقای دهنوی پس از شنیدن خبر برنامه گروه جهادی گفتمان ناب، ضمن همراهی گروه، با حضور در روستا، از نزدیک با مشکلات و نیازهای این منطقه محروم آشنا شد.

مردانه تصریح کرد: آقای دهنوی همچنین با حضور در منطقه و دیدار با اهالی و شورای روستا، ضمن گفت‌وگو با آن‌ها، پای درددل‌ها نشست و مشکلات را جویا شد.

وی تاکید کرد: اهم مشکلات عبارت بودند از نبود آب شرب در روستا، عدم امکانات اولیه رفاهی، عدم حداقل رسیدگی‌های بهداشتی، نبود مسجد در روستا، نداشتن نانوایی و... .

مسئول گروه جهادی گفتمان ناب یادآور شد: این منتخب مجلس ، پس از حضور و بازدید چند ساعته از روستا، قول پیگیری برای حضور مسئولین مربوطه در روستا جهت حل مشکلات را به اهالی و گروه جهادی داد و امید است که با پیگیری این عزیزان، شاهد حل مشکلات عدیده این روستا باشیم.

مردانه در خاتمه اظهار داشت: با توجه به کمک خوب خیرین، مابقی بسته‌های بهداشتی، به روستای زمیندر از توابع بخش سندرک شهرستان میناب در استان هرمزگان ارسال می‌گردد تا در آنجا مورد استفاده قرار بگیرد.