به گزارش افکارنیوز،

محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط پیش آمده در کشور و تأثیر ویروس کرونا در بخش‌های مختلف به ویژه اقتصاد، معیشت و اشتغال مردم،‌ دولت باید بسته‌های حمایتی‌ای را که به خاطر شرایط موجود برای 3 میلیون نفر از شهروندان درنظر گرفته را به همه یارانه‌بگیران تخصیص دهد و اینگونه نباشد که این بسته‌ها همانند یارانه معیشتی، تنها دراختیار عده‌ای خاص قرار گیرد. 

اخبار سیاسی - وی افزود: البته این بسته‌های حمایتی برای حل مشکل پیش آمده به دنبال شرایط موجود کافی نیست و دولت باید برای حمایت از کسبه خُرد و تولیدکنندگان خُرد، حمایت‌های بیشتری را به عمل آورد. 

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت باید در مورد کسبه خرد همانند دستفروشان و کسانی که روزمرد هستند و همینطور تولیدکنندگان خرد حمایت‌های قابل توجهی را به عمل آورد و اگر آنها جرایمی دارند و یا مالیات‌های آنها را مشمول بخشودگی قرار دهد تا شرایط آنها مساعدتر شود. و همانطور که گفتم در مورد اخذ مالیات با یک تنفس سه ماهه شرایط را برایشان بهبود بخشد. 

بیگلری خاطرنشان کرد: وقتی ما به مردم می‌گوییم در خانه بمانید، طبیعتاً باید آنها برای گذران زندگی خود اندک پولی داشته باشند و نمی‌شود گفت که مردم در خانه بمانند و هیچ درآمد و حمایت مالی و بسته معیشتی دراختیارشان نباشد. 

وی در پایان گفت: باید دولت تدابیری را اتخاذ کند تا کسبه خرد و تولیدکنندگانی که در سطح محدود فعالیت می‌کنند، اقساط بانکی‌شان استمهال شود و فرصتی برای خروج‌شان از این وضعیت داشته باشند و دولت باید این موضوع را به طور جد پیگیری کند.