به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد نیک‌روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با نصیربیگی مسئول سازمان بسیج هنرمندان پیرامون بررسی راهکارهای افزایش تعامل و همکاری بین اقشار بسیج و نیل به اهداف سازمان بسیج مستضعفان با رویکرد مسئله محوری دیدار و گفت‌وگو کرد.

اخبار سیاسی - نیک‌روش در این دیدار گفت: در سازمان بسیج دانشجویی رشد و تکامل افراد مهم‌ترین هدف است که تحقق آن کارویژه فعالیت ما در این سازمان است.

وی افزود: کلان انتظارات از بسیج دانشجویی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی به معنای جوان مؤمن انقلابی و ایفای نقش در عرصه های مختلف برای حل مسائل انقلاب اسلامی است که این دو مأموریت دغدغه اصلی ما است و تمامی برنامه‌ها و عملکرد خود را در فاصله با این دو مأموریت می‌بینیم. 

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان کرد: اراده مردم در جریانات و آینده کشور را نمی توان نادیده گرفت، هنر مدیریت این است که این اراده را به صورت نرم در جهت منافع اسلام و انقلاب تغییر دهیم.

وی ادامه داد: بسیج دانشجویی در دهه چهارم خود با این هدف بر روی مراحل 5 گانه نظام مسائل سرمایه‌گذاری می‌کند که شامل مسئله شناسی، پاسخ یابی مسئله، گفتمان سازی، مطالبه گری و اقدام میدانی است تا دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی به کارگیری شوند و موجبات اعتلا و پیشرفت کشور را فراهم سازند.

نصیربیگی مسئول سازمان بسیج هنرمندان هم در ادامه این دیدار عنوان کرد: به لحاظ فکری مشخص است برای طرح اعتلای سازمان بسیج دانشجویی وقت گذاشته شده و مبانی جدیدی بیان شده است و به ابعاد مختلف بسیج دانشجویی توجه شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم طرح اعتلا برای سایر اقشار نیز منشأ اثر شود. 

وی خاطرنشان کرد: سازماندهی گروه‌های هنری را باید در دستور کار داشت. می‌بایست پروژه‌های نوپا در جهت انقلاب و گروه‌های هنری را با استفاده از امکانات موجود حمایت و هدایت کرد.

نصیربیگی افزود: منشور هنر مطابق با بیانات رهبری احصا نشده است لذا پاسخ مناسبی هم برای مسائل نداریم و بعضا وادار به امور واکنشی می‌شویم.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان تاکید کرد: در تمامی بخش‌ها جزیره‌ای عمل کردن آفتی است. برای مثال بسیج هنرمندان استان باید در ارتباط کامل با دانشگاه هنر آن استان باشد و این ارتباطات باید سازمان یافته شکل گیرد و ختم به عملیات مشترک در سطوح مختلف شود. 

در ادامه دیدار روسای سازمان بسیج دانشجویی و بسیج هنرمندان، جهانی معاون فرهنگ‌سازی سازمان بسیج دانشجویی هم توضیحاتی درباره مأموریت‌های این معاونت و جامعه مخاطب آن ارائه کرده و گفت: مخاطبین این معاونت تمامی دانشجویان هستند و بدین منظور با برگزاری برنامه‌هایی عمومی و جذاب سیر ارتباط‌گیری تشکل بسیج دانشجویی با دانشجویان طی سال تحصیلی اجرا می‌شود.