به گزارش افکارنیوز،

علیرضا منادی سفیدان منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم درباره مهم‌ترین اولویت‌های مجلس یازدهم اظهار داشت: من با توجه به تجربه 12 سال حضور در مجلس به نظرم باید اولویت اول را رفع مشکلات و معضلات اقتصادی قرار دهیم چرا که مشکلات معیشتی، گرانی و تورم برای مردم طاقت‌فرسا شده است.

اخبار سیاسی - وی افزود:‌ بهبود فضای کسب و کار و افزایش درآمد مردم هم از دیگر موضوعاتی است که مجلس آتی می‌تواند به آن ورود کند چرا که وقتی درآمد مردم بیشتر شده و تولیدات افزایش یابد وضعیت اشتغال و سرمایه‌‌های مردم هم ارتقا پیدا خواهد کرد و عملاً چند مشکل رفع خواهد شد.

منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم تصریح کرد:‌ ما روزگاری رشد خوبی را در فضای کسب و کار در عرصه بین‌المللی با تکیه بر جایگاه هفتادم دنیا داشتیم که متأسفانه این جایگاه تنزل پیدا کرده و به رتبه 130 رسیدیم که این موضوع برای ما خوشایند نیست. 

** مجلس یازدهم قوانین ناکارآمد قدیمی را حذف کند

منادی سفیدان  با بیان اینکه متأسفانه برخی از قوانین در کشورمان مترقی نبوده و بسیار قدیمی هستند و قابلیت اجرا ندارد، گفت: باید مجلس یازدهم در این باره سریعاً ورود کرده و اصلاحات را اعمال کند و بکوشیم قوانین را به روز کرده و نگاه ویژه‌ای به مسائل اقتصادی داشته باشیم.

وی افزود: برای اصلاح قوانین به ویژه در حوزه اقتصادی و علم و فناوری باید به تجارب دنیا توجه کنیم و گام‌های اصلاح ساختار اقتصادی آنها را بررسی کرده و بتوانیم فضای کسب و کار کشور را بهبود بخشیده و از تولید و اشتغال حمایت کنیم.

منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: تولید ناخالص داخلی ایران در سال جاری باید 1100 میلیارد دلار می‌بود که متأسفانه این رقم حدود 400 میلیارد دلار است در حالی که ما نفت و گاز هم داریم اما کشور ترکیه این نعمت را هم ندارد اما میزان تولید ناخالص داخلی ترکیه حدود 800 میلیارد دلار است.

** مجلس آتی قوانین مزاحم تولید و صادرات را اصلاح کند

منادی سفیدان با بیان اینکه نیمی از میزان تولید نفت و گاز کشورمان در داخل مصرف می‌شود، اظهار داشت:‌ باید به سمت صرفه‌جویی حرکت کرده و میزان بیشتری از نفت و گاز را صادر کنیم و یا اینکه با توسعه صنایع پایین‌دستی ارزش افزوده بیشتری را برای کشور به دست آورد.

وی افزود: علاوه بر تحریم خارجی ما شاهد خود تحریمی هم هستیم چرا که برخی قوانین ناصواب و به هیچ وجه جامع و مانع نبوده و مترقی نیست توانسته برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران مشکل‌زا باشد.

منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم با بیان اینکه اگر سرمایه‌گذاری بخواهد جنس یا کالایی را با کشتی صادر کند باید معطلی 15 روزه را به جان بخرد، اظهار داشت: این در حالی است که در تعداد زیادی از کشور فقط 2 ساعت معطلی دارند و بلافاصله برگ صادرات برای آنها امضا می‌شود.

** امضاهای طلایی و رانت را حذف کنیم که کمر کشور را شکسته است

منادی سفیدان گفت: مجلس یازدهم باید در زمینه تسهیل سرمایه‌گذاری و رفع قوانین مزاحم تولیدی گام‌های جدی بردارد. ضمن اینکه عدالت در اجرای قوانین در مجلس آتی باید سرلوحه قرار گیرد و هیچکسی نسبت به دیگری برتری نداشته باشد.

وی افزود: مجلس یازدهم باید به سمت تک نرخی شدن ارز رفته و مانع از فساد برآمده از چند نرخی بودن ارز شود. این در حالی است که دولت حتی گزارشی را درباره روند واردات و توزیع کالاهای اساسی که با ارز 4200 تومانی وارد کشور شده، نداده است. این در حالی است که فساد زیادی از حاشیه امن ارز 4200 تومانی تا ارز 15 هزار تومانی وجود دارد. 

منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: وکلای مردم در مجلس باید به سمت تصویب قوانین و نظارت در حوزه‌هایی بروند که مانع از جولان امضاهای طلایی شوند چرا که به خاطر این امر کمر مردم و اقتصاد شکسته شده است و باید به سمت نظارت بر قوانینی برویم که شفافیت را بیشتر کرده و مفسدین را رسوا کند. 

** اداره کشور را به بخش خصوصی بدهیم نه دولت

منادی سفیدان با تأکید براینکه اصل 44 یکی از مترقی‌ترین اصول قانون اساسی است اما در مقام اجرا بسیار ضعیف اجرایی شده است، عنوان کرد:‌دولت وظیفه‌ای ندارد که نیروگاه‌ها، کشتی‌سازی‌ها، کارخانجات مادر، پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، ماشین‌سازی‌های مادر را اداره کند بلکه وظیفه قوه مجریه نظارت بر بخش‌های خصوصی و تعاونی‌ها است که بتواند این بخش‌ها را مدیریت کنند.

وی افزود: باید به سمت اصلاح بخش‌های قانون اساسی برویم که زمینه فعالیت بخش خصوصی را ایجاد می‌کند تا بتوانیم از ظرفیت آنها نهایت استفاده را ببریم. لذا مجلس یازدهم نباید به دولت اجازه ظهور و بروز در بخش‌هایی را بدهد که بخش خصوصی امکان حضور در آنجا را دارد.

منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم با بیان اینکه متأسفانه دولت کشور را بسیار گران اداره می‌کند، گفت: وقتی بخش خصوصی کاری را با 10 هزار تومان اداره می‌کند چرا باید بخش دولتی آن را با 40 یا 50 هزار تومان اداره کند. 

** در چند دوره اخیر مجلس خروجی مناسبی نداشته‌ایم

منادی سفیدان اظهار داشت: مجلس یازدهم باید بکوشد جلوی رانتخواری‌ها را در کشور بگیرد و بر همین اساس باید قوانین به نحوی اصلاح شود که دست این افراد بسته شود.

وی با بیان اینکه باید ناوگان صنعتی و کشاورزی کشورمان بازسازی شود تا بتوانیم تولید و اشتغال‌مان را افزایش دهیم، گفت: نمی‌توانیم با دستگاه‌های قدیمی با دنیا رقابت کنیم ضمن اینکه نیازهای کشورمان هم تأمین نخواهد شد که گاهی اوقات تکنولوژی روز 10 برابر تکنولوژی‌های قدیمی فعالیت می‌کنند. 

منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم با بیان اینکه متأسفانه در چند دوره اخیر مجلس خروجی مناسبی برای مردم وجود نداشته است، گفت: باید مجلس به سمتی گام بردارد که مشکلات مردم را کم کرده و دغدغه‌های جامعه را کاهش دهد. 

** چرا مجلس دهم در بحران‌ ارز، بنزین و کرونا تعطیل است؟

منادی سفیدان اظهار داشت:‌ مجلس فعلی می‌توانست در بحث بنزین و ارز و کرونا مانع از بحرانی شدن آنها شود اما نشان داد که کارایی لازم را ندارد. 

وی افزود: نمایندگان مجلس به دلیل شیوع ویروس کرونا نباید تعطیل می‌شد و وکلای ملت بایستی با استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی به وظایف‌شان عمل می‌کردند یا اینکه در منازل خود حضور داشته و به صورت آنلاین نشست علنی مجلس را برگزار می‌کردند تا بتوانند بحران کرونا و اداره کشور و قانون‌گذاری را توأمان با یکدیگر مدیریت کنند.

منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم با استفاد از تکنولوژی‌ها و امکانات و زیرساخت‌های فعلی برگزاری جلسه علنی به صورت ویدیو کنفرانس که 200 نماینده مجلس بتوانند در آن آنلاین باشند به هیچ وجه سخت نیست لذا از اینکه مجلس تعطیل شده است گلایه‌مندم ضمن اینکه وکلای ملت هم می‌توانستند به صورت دیجیتالی رأی دهند.