به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام طاهری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: نهاد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم از همان روزهای نخست شیوع ویروس کرونا در فعالیت هایش را  در چهار بخش آغاز کرد.

اخبار سیاسی - حجت‌الاسلام طاهری افزود: در بخش اول طی فراخوانی از گروه های جهادی دعوت کردیم و این گروه ها را در چهار گروه تقسیم و فعالیتها را برای مبارزه با کرونا ساماندهی کردیم.

وی تاکید کرد: یکی از گروه‌ها طلاب جهادی بودند که هم برای کمک به پرسنل سلامت و هم مراقبت معنوی فعالیتهای خود را آغاز کردند.

طاهری تصریح کرد: دانشجویان پرستاری و خانواده‌های طلابی که پرستاری خوانده بودند، گروه بعدی را تشکیل دادند که این گروه هم برای کمک کادر پرستاران اعزام شدند.

 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: گروه دیگری که تشکیل شد گروه جهادی نیروهای مردمی بود که این عزیزان هم جهت توزیع بسته های بهداشتی و ضدعفونی اماکن فعالیت خود را آغاز کردند.

وی گفت: گروه چهارمی هم که تشکیل شد وظیفه ارتباط با گروه های جهادی مساجد جهت پشتیبانی و حمایت از جبهه سلامت را برعهده گرفت.

وی اضافه کرد: بخش دوم فعالیتهای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم به کارگیری فضلا و کارشناسان مراکز علمی همچون موسسه امام خمینی (ره)  بود که این عزیزان به تهیه محتوا برای مراقبت معنوی و آموزش طلاب برای این مراقبت و نیز تولید محتوا برای حفظ آرامش جامعه و حفظ روحیه پرستاران و بیماران پرداختند.

طاهری یادآور شد: نشر محتواهای تولید شده در فضاهای مجازی بخش سوم فعالیت نهاد بود که در این بخش گروهی متشکل از اصحاب رسانه تشکیل شد که وظیفه انتشار مطالب و محتواهای تولید شده در فضای مجازی و رسانه ها را برعهده دارند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تولید ماسک و گان و توزیع این اقلام به همراه آب معدنی، بسته های غذایی و بهداشتی از دیگر اقداماتی بود که در نهاد انجام شد که این اقدام با حمایت و همکاری خیرین و گروه های جهادی و بسیج مساجد صورت گرفت .

وی افزود: در بخش دیگری هم با حمایت نهاد و جذب خیرین و تلاش گروههای جهادی ۱۲۰۰ بسته غذایی و بهداشتی تهیه شد و بین خانواده های کرونایی بی بضاعت و کارگرانی که از کار بیکار شدند، توزیع شد.

وی در پایان گفت: هم اکنون سه گروه جهادی در نهاد مشغول تولید ماسک و گان پزشکی هستند که این بخش فعالیت هم با همکاری دانشکده سلامت و دین، دفتر مددکاری دانشگاه و بسیج است.