به گزارش افکارنیوز،

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، در تماس تلفنی با سردار حسین اشتری ، فرمانده نیروی انتظامی بر اتخاذ تصمیمات لازم به منظور کاهش سفر‌ها و اجتماعات درون شهری تاکید کرد و خواستار اهتمام پلیس راهور و تعاونی‌های حمل و نقل کشور در اجرای این تصمیمات و تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا شد.

اخبار سیاسی - رئیس مجلس شورای اسلامی در این گفت‌وگو با اشاره به گزارش‌های دریافتی از وزارت بهداشت مبنی بر کاهش سفر‌ها، از اکثریت مردم که مسافرت‌های خود را لغو کرده اند، صمیمانه تشکر کرد و گفت: در عین حال گزارش‌ها همچنان حاکی از انجام برخی سفر‌ها و استمرار تردد در محور‌های مواصلاتی است که برای سلامت عموم، مخاطره آمیز و زیانبار است.

لاریجانی همچنین در این گفت‌وگو توصیه‌هایی برای جلب همکاری مردم و مدیریت کاهش سفر ارائه کرد و از پیگیری پیشنهاد‌ها در این خصوص خبر داد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور در ادامه گفت‌وگو با فرمانده نیروی انتظامی ، آخرین گزارش‌های وزارت بهداشت را حاکی از شرایط تصاعدی بحران کرونا عنوان کرد و گفت: لازمه نزولی شدن نمودار بحران، آن است که از راه‌های مواصلاتی و امکانات ترابری کمتر استفاده شود تا چرخه انتقال ویروس قطع گردد.

در ابتدای این گفت‌وگو، فرمانده نیروی انتظامی، گزارشی از اقدامات ناجا در مقابله با بحران کرونا به رییس مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.