به گزارش افکارنیوز،

علی محمد نمازی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران در مورد شعار تعیین شده سال گذشته توسط رهبر انقلاب گفت: مقام معظم رهبری طبق عادت هر سال برای فعالیت دستگاه‌ها و مسئولان کشور شعار‌هایی را متناسب با وضعیت کشور تعیین و ابلاغ می‌کنند. این شعار‌ها برگرفته از سیاست‌های کلی نظام است که با همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین و ابلاغ می‌شوند.

اخبار سیاسی - او افزود: در بعد اقتصادی هم در خصوص تعیین میزان بودجه نیز شعار سال در قالب برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، تعیین و با تایید نهاد‌های نظارتی ابلاغ و تقدیم مجلس می‌شود. البته متاسفانه شعار‌های ابلاغی توسط رهبر انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در برخی اوقات اجرایی نشده است.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی اظهار کرد: متاسفانه اهداف پیش بینی شده در افق ۱۴۰۴ تا کنون به طور کامل محقق نشده است. البته در تعیین و ابلاغ این شعار‌ها باید ببینیم که اصولا این اهداف و شعار‌ها به چه منظوری اعلام می‌شود.

نمازی با بیان این که شعار‌های تعیین شده باید با برنامه ریزی صحیح اجرایی شود خاطرنشان کرد: مسئولان امر باید برای اجرای این شعار‌ها برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تعیین کنند. آنچه در این میان اهمیت زیادی دارد این موضوع است که رهبر انقلاب از مجلس و یا دولت درباره میزان تحقق شعار آن سال سوال کنند.

او افزود: اگر اقدامات ذکر شده در خصوص شعار سال و نحوه اجرای آن محقق نشود ممکن است باعث کم ارزشی شعار‌ها می‌شود.