حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دفاع مقدس ما آغاز داشت ولی پایان نداشته است و  صفحه های آن تغییر می یابد،گفت: آنچه الان در کشور در مقابله با کرونا درحال رخ دادن است، دفاعی مقدس از بشریت محسوب می‌شود که در این بحران همه دستگاه ها با همدلی و انسجام و روحیه دینی وارد میدان شده اند.

اخبار سیاسی - وی با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم مانند سایر دستگاههای کشور از همان آغازین روزهای شیوع ویروس کرونا در خط مقدم مقابله با بیماری قرار گرفته است ، افزود: از آنجا که  سپاه پاسداران خداباوری و  مردم یاری را مد نظر دارد ؛ بهترین مصداق پاسداری را خدمت به مردم می داند و در این میان در کنار بقیه نهادها وارد شده است.

حجت الاسلام حاجی صادقی گفت: به همین منظور نمایندگی ولی فقیه در سپاه با مشارکت طلاب پاسدار و بسیجی، قرارگاه سلامت معنوی را با چهار هدف کمک به سلامت جامعه، کمک به بیماران در مراکز درمانی و ایجاد نشاط، تلاش برای کمک به خانواده های بیماران و متوفایان جهت روحیه دادن به آنها و همچنین حفظ حرمت مومنان متوفا با انجام مراحل شرعی کفن و دفن تشکیل شده است.

وی اعزام 450 نفر استادان و طلاب و روحانیون بسیجی به  مراکز درمانی ، اعزام بیش از100 گروه از طلاب جهت ضد عفونی کردن و ارائه خدمات بهداشتی ،اعزام 180 نفر از طلاب به آرامستان ها جهت مراسم کفن و دفن و تغسیل و ایجاد بیش از 200 شبکه مجازی برای تقویت روحی و روانی خانواده ها را از برنامه های این قرارگاه برشمرد.

وی افزود: این قرارگاه با مساجد، پایگاه های مقاومت و حوزه های علمیه هماهنگ عمل می کند و همکاری تنگاتنگی با وزارت بهداشت، شهرداری ها و شناسایی خانواده های نیازمند در این ماجرا دارد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین طرح مباحث دینی در مراکز درمانی و عملیاتی، اعزام مبلغ به بیمارستان ها، اعزام طلاب به آرامستان ها، ترغیب و ترویج فرهنگ امدادرسانی در جامعه، ترویج روحیه معنوی دعا و خضوع، تشکیل گروه های مجازی و تشکل های اجتماعی تامین محتوا برای مبارزه با فضا سازی رسانه های معاند که دنبال تضعیف امید در جامعه هستند، پاسخگویی به مسائل شرعی، تکثیر دیدگاه های مقام معظم رهبری و رهبری در این خصوص، راه اندازی سایت و وبلاگ پاسخگویی را از مهمترین اقدمات این ستاد برشمرد.

حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی گفت: قرارگاه با ارتباط مداوم با ستادهای فرعی وضعیت را رصد می کند و مردم مطمئن باشند تا پایان در کنار آنها هستیم.