محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به جزئیات تماس تلفنی معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: آقای جهانگیری به صورت مرتب شرایط استان آذربایجان شرقی را پیگیری می‌کردند و دوشنبه هم برای بار دوم با بنده تماس گرفتند و اقدامات انجام شده در استان را برای مبارزه با کرونا ویروس جویا شدند.

اخبار سیاسی - او ادامه داد: یکی از جدی‌ترین و مهم‌ترین توصیه‌هاى معاون اول رئیس جمهور، به حداقل رساندن میزان اجتماعات، کنترل خروجی‌های استان و جدی گرفتن بحث غربالگری بود.

استاندار آذربایجان شرقى تصریح کرد: آقای جهانگیری بر تهیه اقلام بهداشتی تاکید بسیار زیادی داشتند که برای قشر آسیب پذیر این اقلام به راحتى فراهم شود.

پورمحمدى یادآور شد: شرایط استان آذربایجان شرقى مناسب نیست زیرا شاهد افزایش بیماران هستیم، اما مراقبت‌های ویژه مانند قبل صورت مى‌گیرد.

او خاطرنشان کرد: امیدواریم طرح غربالگرى به صورت جدى پیگیری شود تا حلقه ارتباط بیماران با افراد سالم قطع شود.

استاندار آذربایجان شرقى گفت: در صورت انجام غربالگرى، امیدواریم بتوانیم در هفته اول یا دوم فروردین سال ۹۹ از این بیمارى فارغ شویم.

پورمحمدى در پایان اظهار کرد: تا به امروز تست کرونا ۴۹۰ نفر در استان آذربایجان شرقى مثبت إعلام شده که از این میزان، حدود ۴۰ درصد افراد بهبود پیدا کردند و ٣٩ نفر هم فوت شدند.