اخبار سیاسی- تصاویری از مشکین شهر منتشر شد که نشان می داد مردم این شهر به بهترین شکل و بدون دستور قرنطینه کرونا را جدی گرفتند و در خانه های خود ماندند.

به گزارش افکار نیوز، اما بر خلاف آن تصویر، عکس و فیلمهایی از اتوبان قم مشاهده شد که ترافیک نشان می داد بسیاری از مردم همچنان کرونا را جدی نگرفته و به سفر های خود مشغول هستند!

سفر و دید و بازدید در عید یکی از بدترین افعالی است که هر فردی می تواند این روزها از خود نشان دهد، زیرا نه تنها جان خود را به خاطر کرونا ویروس به خطر می اندازند بلکه جان بسیاری از هم وطنان در کشور به ویژه افراد مسن در معرض خطر مرگ قرار می گیرد.

ضیایی از اساتید بیماری های عفوتی در این خصوص تاکید می کند که ما همه سوار کشتی بزرگی به نام کشتی ایران هستیم که این کشتی سوراخ‌های بزرگ و کوچکی دارد که اگر جلوی آن گرفته نشود، می‌تواند همه ما را غرق کند.

وی با اشاره به دید و بازدید ایام عید اظهار کرد: ان شا ء الله که دولت چند روز را برای دید و بازدید ایام عید بعد از مهار ویروس کرونا تعطیل کند، اما در حال حاضر مناسب‌ترین راه تبریک گفتن عید به صورت مجازی است.از سوی دیگر این روزها کادر درمانی در بیمارستانها واقعا روزهای سختی را می گذرانند و اگر شخصی با بی توجهی به توصیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا همچنان به سفر رفته و مسائل بهداشتی را رعایت نکند باعث مرگ بسیاری از کادرهای درمانی در بیمارستان ها می شود.

اگر مردم حضور در خانه را جدی بگیرند و از سفر و عید دینی پرهیز کنند روند صعودی شیوع کرونا تا 15 فروردین کنترل خواهد شد و به زودی کرونا در ایران شکست می خورد.

اما اگر همچنان مردم اصرار به سفرهای خود داشته و اصول بهداشتی و توصیه های پزشکان را رعایت نکنند نه تنها تعطیلی نوروز باعث کاهش شیوع کرونا در ایران نمی شود که پیک دوم شیوع نیز رقم خواهد خورد و شیوع این ویروس منحوس ادامه و روند صعودی خود را طی می کند.

مردم باید خطر کرونا را جدی بگیرند و در منزل بمانند.