به گزارش افکارنیوز،

محسن کوهکن نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان در موافقت با کلیات طرح دو فوریتی اصلاح قانون انتخابات، اظهار داشت: اگر در این شرایط طرحی برای رونق اقتصادی و بحث کرونا هست ما اصلا آن را به صورت سه فوریت مطرح می‌کنیم.

اخبار سیاسی- وی تصریح کرد: مصوبات و قداست شورای نگهبان برای ما محفوظ و حرف آخر ماست؛ از نمایندگان می‌خواهیم که با کلیات طرح مذکور موافقت کنند.

وی افزود:‌ در دنیا حاکمیت هزینه انتخابات را به نوعی تقسیم و بخشی از آن را پنهان می کند اما قوانین ما به گونه‌ای است که تمام هزینه انتخابات را شورای نگهبان می‌دهد.

وی ادامه داد: در دوره هفتم مجلس انتخابات بلاروس در حال برگزاری بود و آمریکایی‌ها آن را تحریم کرده بودند و برای رئیس وقت یعنی آقای حدادعادل نامه به منظور نظارت بر انتخابات نامه نوشتند و ایشان من را معرفی کردند و در آنجا اگر در حوزه انتخابیه‌ای یک کاندیدا می‌خواستند، فقط دو کاندیدا شرکت کرده بود یعنی ساز و کار حزبی کمک می‌کند که تعداد محدودی وارد شوند؛ آنهایی که صلاحیت ندارند پیش از ثبت‌نام اعلام می‌شود که ثبت‌نام نکنید اما در نظام جمهوری اسلامی احزاب نداریم و حاکمیت هم قبل از ثبت‌نام ورود نمی‌کند.

 نماینده مردم لنجان در مجلس گفت: موضوعی هم به نام تکلیف شرعی داریم و در حوزه‌ای که به یک کاندیدا نیاز داریم 6 نفر ثبت نام می‌کنند و تمام بار بررسی و هزینه موضوعی هم به نام تکلیف شرعی داریم و در حوزه‌ای که به یک کاندیدا نیاز داریم شش نفر ثبت نام می‌کنند و تمام بار بررسی و هزینه آن را شورای نگهبان باید بدهد.