حجتالاسلام والمسلمين مجتبي ذوالنور جانشين نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بعد از ظهر امروز شنبه با حضور در تريبون آزاد دانشجويان دانشگاه شاهد كه از سوي بسيج دانشجويي اين دانشگاه برگزار شد به سؤالات دانشجويان پاسخ داد.

به گزارش فارس، وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که پرسید چرا مهدی هاشمی به کشور مراجعت نمی‌کند، گفت: گاهی زور پر زور است و توقع است که آقای هاشمی به کشور تشریف بیاورد و با وی برخورد قضایی شده و به اتهاماتش رسیدگی شود اما متاسفانه بزرگانی که با مهدی هاشمی در ارتباط هستند اجازه نمی‌دهند که وی به کشور مراجعه کند.

ذوالنور خاطرنشان کرد: هاشمی رفسنجانی خود اعلام کرده است که به مهدی هاشمی گفته‌ام در خارج از کشور بماند و به تحصیل خود ادامه دهد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: من در یکی از سخنرانی‌ها خود اعلام کردم که بازگشت و رسیدگی قضایی به اتهامات مهدی هاشمی مطمئنا به سود هاشمی رفسنجانی و به سود نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه به هر حال مهدی هاشمی یا مشکلی دارد و یا ندارد تاکید کرد: اگر مهدی هاشمی مشکلی دارد باید رسیدگی شده و برخورد شود که این امر ۲ فایده دارد یکی اینکه دامن هاشمی رفسنجانی پاک شده و گناهان فرزندان هاشمی رفسنجانی پای رئیس تشخیص مصلحت نظام گذاشته نمی‌شود.

ذوالنور افزود: با رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی افکار عمومی هاشمی رفسنجانی را شریک جرم مهدی هاشمی نمی‌داند و این امیدواری در مردم ایجاد می‌شود که در نظام اسلامی قوی و ضعیف وجود ندارد و رسیدگی به اتهامات وی موجب دلگرمی وی به نظام می‌شود.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: ما خوشحال نیستیم که افراد سقوط کنند و خدا کند مهدی هاشمی از خورشید پاک‌تر باشد اگر وی در انگلستان بماند مشخص نمی‌شود که جرائمی انجام داده یا خیر در این خصوص باید قانون رسیدگی کرده تا فکر مردم راحت‌ شود.

ذوالنور در ادامه گفت: امیدوارم که آقای هاشمی رفسجانی اجازه دهد تا فرزندش منت بر سر ما گذاشته و به کشور تشریف بیاورند تا در خصوص اتهامات وی رسیدگی قضایی صورت گیرد و در این خصوص از آقای هاشمی رفسنجانی زبان دفاع داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در یکی از سخنرانی‌های خود اعلام کردم که همه می‌گویند مهدی بیا مهدی بیا اما آقای هاشمی رفسنجانی می‌گوید مهدی نیا مهدی نیا و این موجب شد رسانه‌های مختلف این خبر را درج کنند، خاطرنشان کرد: فرزندان هاشمی رفسنجانی در فتنه سال ۸۸ نقش داشتند و مهدی هاشمی در ۳ محور سیاسی، اقتصادی و موارد دیگر اتهام دارد و وزیر اطلاعات اعلام کرد که پرونده مهدی هاشمی در این ۳ محور در قالب ۳۶ زونکن است.

جانشين نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تاكيد كرد: متاسفانه برخيها با فضايي كه ايجاد ميكنند اجازه رسيدگي به اتهامات مهدي هاشمي را نميدهند و فضايي را ايجاد كردهاند كه اگر قرار باشد با مهدي هاشمي برخورد شود آقايان زير چتر هاشمي رفسنجاني ميايستند و اين امر را برخورد سياسي تلقي كرده و فضا را آلوده ميكنند.