نشریه وال استریت ژورنال چاپ امریکا در شماره روز گذشته خود نوشت: رشدی اخیراً کتابی به نام لوکا برای میلان، پسرش که سیزده سال دارد، نوشته است.

به گزارش شبکه خبری صداقت، سلمان رشدی شصت و سه ساله که دارای دو فرزند است، در سال ۱۹۹۰ میلادی هم کتابی به نام هارون، برای فرزندش ظفر، که اکنون سی و یک ساله است، نوشته بود.

رشدی در گفتگو با این نشریه گفت: من تلاش دارم آن رفتار بدی را که پدرم با من داشت، با فرزندان خود نداشته باشم و پدری خوب برای آنان باشم.

خبرنگار این نشریه پرسید، شما چگونه می توانید برای فرزندان خود در کنار تخت شان هنگام خواب داستان های کودکانه بخوانید، در حالی که شما در شهر نیویورک در آمریکا زندگی می کنید، اما دو فرزندتان در لندن زندگی می کنند. رشدی پاسخ داد، البته راه دور است، اما من به انگلیس سفر می کنم و فرزندانم نیز به آمریکا می آیند. خبرنگار این نشریه پرسید، چرا تصمیم گرفتید، کتاب دیگری برای کودکان بنویسید؟ رشدی جواب داد، من کتاب اولم را برای کودکان که هارون نام دارد در حالی که به علت صدور فتوای آیت الله خمینی(ره) علیه من، در اختفا بسر می بردم، نوشتم.

بعدها میلان به من گفت، چرا کتابی برای ظفر، برادر بزرگترم نوشته ای، اما برای من چنین نکردی. از همین رو تصمیم گرفتم کتاب جدید خود را به نام لوکا، برای میلان بنویسم.

رشدی در خاتمه با اشاره به فتوای امام خمینی(ره) افزود: در پی اقدامات جدی مسلمانان برای اجرای فتوای امام خمینی، خانم سوزان سونتاگ، رئیس وقت مؤسسه ادبیات پِن، کاری قهرمانانه کرد، بدین نحو که نویسندگان را سازماندهی کرد و همه را مجبور کرد، طوماری را در حمایت از من امضا کنند.

من نیز که اکنون هفت سال است رئیس همین مؤسسه پن هستم، برای تلافی محبت های این مؤسسه که به حمایت از من برخاست، از نویسندگان در مناطقی از جهان که نویسنده بودن در آن خطرناک است، مانند جهان اسلام، آفریقا، و چین حمایت، و به این کار افتخار می کنم.

به نظر می رسد با توجه به تحركات جدید وی ، مسلمانان بتوانند با حفظ هوشیاری، فتوای تارخی امام راحل را اجرا نمایند