به گزارش افکارنیوز،

بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت تا صبح امروز (پنج‌شنبه) شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به چهار میلیون و ۴۲۹ هزار و ۲۳۵ نفر افزایش یافته است.

همچنین شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به این ویروس به ۲۹۸ هزار و ۱۶۵ نفر و شمار بهبود یافتگان به یک میلیون و ۶۵۸ هزار و ۹۹۵ تن رسیده است.

با آنکه شمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در برخی کشورها کاهش پیدا کرده بود، اما افزایش ناگهانی موارد آلوده به این ویروس موجب نگرانی کشورها درباره شیوع موج دوم این بیماری شده است.

جدیدترین خبر‌ها درباره وضعیت کشور‌های آلوده به ویروس کرونا و شمار مبتلایان جهانی را در زیر بخوانید:

۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۱۱:۳۲

دولت ژاپن برای کاهش جزئی محدودیت‌ها همزمان با کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور اعلام آمادگی کرد.

۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۴

به گزارش شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه؛ عصر دیروز چهارشنبه یک فروند هواپیمای خطوط هوایی سوریه حامل ۲۲۹ شهروند سوری که در خارج از این کشور به سر می‌بردند، از فروگاه بین المللی بغداد وارد فرودگاه بین المللی دمشق شدند.

بازگشت شهروندان سوری به کشور در راستای اجرای توصیه‌های کمیته ویژه مبارزه با کرونا وابسته به دولت سوریه است.

۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۹:۳۳

در هند با تایید ۳۷۰۰ مورد جدید ابتلا به کرونا آمار کل مبتلایان به ۷۸،۰۰۳ نفر رسید.

۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۹:۳۱

بنابر اعلام وزیر بهداشت ترکیه تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۱۴۳،۱۱۴ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۳،۹۵۲ تن افزایش یافته است.

۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۹:۱۶

واشنگتن پست نوشت: بیش از ۱۰۰ هزار واحد بازرگانی کوچک در آمریکا با توجه به افزایش خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، برای همیشه تعطیل شدند.

۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۸:۴۶

موسسه رابرت کخ آلمان اعلام کرد شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به ۱۷۴ هزار و ۶۰ نفر رسیده است. این موسسه همچنین شمار جان‌باختگان کرونا در آلمان را هفت هزار و ۷۶۱ نفر گزارش داد.

سازمان جهانی بهداشت: ممکن است ویروس کرونا هرگز از بین نرود
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۸:۲۵

مایک رایان، کارشناس امور غیرمترقبه سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد ممکن است ویروس کرونا به ویروس رایج دیگری در جوامع ما تبدیل شود و ممکن است این ویروس هرگز از بین نرود. فکر نمی‌کنم هیچکس بتواند پیش بینی کند این بیماری چه زمانی از بین خواهد رفت. ممکن است این بیماری به یک مشکل طولانی مدت تبدیل شود.

جدول کشورهای آلوده به ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۸:۱۶
 

نگاهی به جدیدترین اخبار کرونایی جهان/ رقابت آمریکا، اسپانیا و روسیه بر سر جایگاه‌های اول تا سوم جدول کشورهای آلوده

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به ۸۵ هزار نفر رسید
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۸:۱۲
 

سازمان جهانی بهداشت شمار کل مبتلایان به کرونا در آمریکا را یک میلیون و ۴۳۰ هزار و ۳۴۸ نفر، تعداد جان باختگان را ۸۵،۱۹۷ و شمار کل بهبودیافتگان را ۳۱۰،۲۵۹ اعلام کرد.