به گزارش افکارنیوز،

 علیرضا زاکانی رئیس کارگروه اجرایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی ، صبح امروز (شنبه ۲۷ اردیبهشت) در نشست خبری به مناسبت تشریح سازوکار‌های تشکیل فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی، گفت: وضع کنونی کشور و شرایط حساس پیش رو، نیاز به یک تحول را ضروری کرده است.

اخبار سیاسیاو ادامه داد: اگر نیم‌نگاهی به جامعه داشته باشیم، می‌بینیم که علی رغم توفیقاتی که حاصل شده، حال عمومی جامعه خوب نیست و این موضوع، ناشی از فشار‌های اقتصادی و بی‌تدبیری‌ها است.

زاکانی مشکلات فعلی کشور را ناشی از ناکارآمدی مجلس ، دولت و مشکلاتی که در قوه قضائیه وجود دارد دانست و گفت: این وضعیت، ضرورت ایجاد یک تغییر و تحول اساسی را در کشور ایجاب کرده است که مجلس یازدهم در ایجاد این تحول، نقش اساسی را برعهده دارد.

منتخب مردم قم در مجلس یازدهم ادامه داد: مجلس به عنوان عصاره فضائل ملّت و نهادی که باید در رأس امور باشد، بیشترین توجهش را باید معطوف به نیاز‌های مردم باید بکند و مسیری را طی کند که ماحصل آن، منکوب کردن فقر، فساد، تبعیض و ناکارآمدی باشد.

او افزود: مجلس باید با حرکت درست در مسیر خدمت به مردم شرایطی را فراهم کند که نیاز‌های مردم و داشته‌هایی که سبب بهبود وضعیت جامعه بشود، فراهم شود.

زاکانی با بیان اینکه رسالتی تاریخی بر دوش مجلس یازدهم وجود دارد، اظهار داشت: به لطف خدا تغییر رویکرد مردم در انتخاب نیرو‌های انقلابی پیام ویژه‌ای داشت و امیدواریم مجلس یازدهم بتواند پاسخ این توجه مردم را به خوبی بدهد.

او ادامه داد: اگر قرار باشد به رفع تبعیض‌ها، ناکارآمدی‌ها و مشکلاتی نظیر کاهش ارزش پول ملی، تمرکز کنیم، ضرورت دارد تا مجلس از حواشی پرهیز و به اصل ماجرا بپردازد.

زاکانی با بیان اینکه معتقد هستیم مجلس یازدهم باید ویژگی‌های ممتازی از جمله هویت انقلابی و توجه به مردم را به خود اختصاص دهد، افزود: به همین خاطر اسم فراکسون اکثریت مجلس یازدهم، فراکسیون مردمی انقلاب قرار داده شد تا هم در خدمت مردم باشد و هم اهداف انقلاب.