به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام والمسلین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه طی سخنانی به مناسبت سالگرد شهادت امام جمعه فقید کازرون، وی را فرزند نسل بشارت داده شده توسط امام خمینی (ره) خواند که توانست بعد از طی کردن مراحل تکامل اخلاقی و معنوی و علمی در حالی به مقام رفیع و شامخ امامت جمعه دست پیدا کند که به شرف جانبازی نیز نایل شده بود.

اخبار سیاسیرئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با اشاره به شخصیت فاضل و خدوم شهید خرسند که دارای خدمات اجتماعی و فرهنگی و فکری شایان توجهی در کازرون بوده است افزود: با شهادت ایشان، مقام معظم رهبری یک یار فداکار و شایسته، کازرون یک امام جمعه موفق و مردمی ، خانواده ایشان یک پدر به تمام معنا دوست داشتنی و ائمه جمعه یک عضو فعال و یک نمونه شاخص را ازدست داد.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به مناسبت شهادت امام جمعه کازرون افزود: به تعبیر رهبر عزیز و عالیقدرمان ایشان پاداش خودش را دریافت کرد. شهید خرسند با این شهادت غریبانه و مظلومانه در آن تنهایی در آن وضعیت خاص، اجر خودش را گرفت و حاصل آن جبهه و آن جانبازی و آن سیر و سلوک و آن تعهد عمیق به انقلاب اسلامی و راه امام و حضور در عرصه فعالیتهای اجتماعی و سیاسی کلان در سطح ملی و سطح کشور و بویژه خدمات عاشقانه و مشفقانه به مردم عزیز ولایت مدار و شایسته کازرون را در این شب قدر، در شب بیست و سوم، در لحظات مخصوص این شب بزرگ، بعد از آن توسل دریافت کرد.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه جایگاه امامت جمعه را جایگاهی بسیار رفیع و شامخ دانست که بحمدالله شهید خرسند به آن دست پیدا کرد و برای ارائه خدمات بسیار بزرگ، آن هم در منطقه ای که متعلق به آنجا و شهر خودش بود، توفیق پیدا کرد و بیش از یازده سال در جایگاه امامت جمعه کازرون خدمتگزاری کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که خداوند تبارک و تعالی فقدان این عزیز را از خزانه لطفش جبران و شهید خرسند را با اولیاء خودش محشور کند. همچنین راه ایشان را در بین ائمه جمعه و روحانیت، در پیوند با مردم و در خدمات فرهنگی و اجتماعی و بویژه در خدمتگزاری نسبت به محرومان پایدار بدارد.

گفتنی است، حجت‌الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون حدود ساعت سه و نیم بامداد چهارشنبه هشتم خرداد 98 در حال بازگشت از مراسم احیاء شب 23 ماه رمضان، مقابل منزلش توسط ضاربی به‌هویت "حمید درخشنده" مورد ضربات چاقو قرار گرفت و به‌ دلیل شدت جراحات وارده به شهادت رسید. وی متولد سال 1346 و در لحظه شهادت 52 ساله بود. مزار ایشان در قطعه 4 شهدای امامزاده سید محمد کازرون است.

* گذری کوتاه به زندگانی شهید خرسند

حجت الاسلام والمسلمین شهید محمد خرسند، فرزند رمضان، امام جمعه کازرون در استان فارس، در سال 1346 شمسی در روستای قلعه سید کازرون به دنیا آمد. پس از گذراندن دوره متوسطه، در سال 1364 شمسی وارد مدرسه علمیه کازرون شد و مقدمات علوم دینی و دوروس سطح را نزد استادانی، چون حجج اسلام: اسدالله ایمانی و بزرگ بنیادی فرا گرفت. سپس در 1379 شمسی به حوزه علمیه قم رفت و به مدت 7 سال در دوروس خارج فقه و اصول حضرات آیات: ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی، جعفر سبحانی و محسن فقیهی شرکت کرد. نگارش و چاپ مقالات متعدد در روزنامه ها و مجلات کشور و نشریات استان قم و فارس از فعالیت های علمی اوست.

شهید خرسند در دوره نوجوانی به فعالیت در بسیج شهرستان کازرون پرداخت. در 1360 شمسی نیز به عضویت حزب جمهوری اسلامی درآمد و در 1362 شمسی مسئولیت واحد تبلیغات این حزب را برعهده گرفت. همچنین در دوران دفاع مقدس در جبهه ها حضور یافت و سه مرتبه مجروج شد. وی در زمان اقامت در کازرون با ستاد اقامه نماز، دارالقرآن مرکزی و جمعیت مؤتلفه اسلامی همکاری داشت و از 1379 شمسی رابط جمعیت موتلفه اسلامی قم با مراجع اعظام تقلید بود. همچنین به مدت 2 سال مدیریت حوزه علمیه کازرون را برعهده داشت. شهید خرسند در 27 مرداد 1386 شمسی به امامت جمعه کازرون منصوب شد. پیش از او حجج اسلام: اسدالله ایمانی و بزرگ بنیادی امامت جمعه کازرون را برعهده داشتند.

وی هنگام مراجعت از مراسم احیاء شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان 1398 ش در ساعت ۳ و نیم بامداد با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفت و به شهادت رسید. روحش شاد و یادش گرامی.