به گزارش افکارنیوز،

مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور با تشریح اقدامات و خدمات ایران به اتباع افغانستانی در زمینه مهار و کنترل شیوع بیماری کرونا ، گفت: در همین راستا، همه شهروندان خارجی مبتلا به کرونا به‌شکل رایگان در بیمارستان‌های ایران درمان می‌شوند.

اخبار سیاسی- او با تأکید بر تداوم کمک‌ها به منظور حفظ و مراقبت از سلامت عمومی، گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران، پیشگیری از اعمال هر گونه تبعیض در ارائه خدمات و مراقبت‌های بهداشتی میان اتباع ایرانی و خارجی مقیم ایران است و ارائه خدمات و درمان رایگان شهروندان خارجی بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دستورات موکد حسن روحانی رئیس جمهوری صورت می‌گیرد.

دبیر کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی یادآور شد: از زمان شیوع بیماری کرونا در ابتدای اسفندماه تاکنون انواع لوازم بهداشتی و درمانی نظیر مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش میان اتباع افغانستانی مقیم ایران توزیع شده است.

محمودی اضافه کرد: در همین مدت، برای حدود ۶ هزار خانوار از ساکنان خارجی مهمان‌شهر‌های ایران انواع کیت‌های حفاظت شخصی شامل ماسک، عینک، دستکش و لباس ایزوله، تجهیزات بهداشتی نظیر صابون مایع، ژل ضدعفونی کننده و دارو و کمک‌های نقدی و معیشتی تامین و پرداخت شده است. همچنین به طور مداوم از مهمان‌شهر‌ها و اردوگاه‌های مراقبتی، سرکشی به عمل می‌آید و تست تب سنجی از آن‌ها انجام می‌شود.

او گفت: اقدامات بشردوستانه و موثر ایران در درمان اتباع خارجی مبتلا به کرونا موجب شده است وزارت خارجه افغانستان تاکنون در چند نوبت از جمهوری اسلامی ایران و استانداری‌های مجاور مرز‌های شرقی کشور قدردانی کند.

محمودی افزود: مراتب قدردانی حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان از جمهوری اسلامی ایران، به دلیل اقدامات بشر دوستانه و همکاری‌های همه جانبه استانداران خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و سمنان و اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در زمینه ارائه تسهیلات لازم، رسیدگی‌های بهداشتی و غذایی و درمان پناهندگان و اتباع افغانستانی مقیم ایران مبتلا به بیماری کرونا در یادداشت‌های سرکنسولگری‌های افغانستان در استان‌های خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان و از طریق دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه دریافت شده است.