محمد باقر قالیباف نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی منتخبان مجلس یازدهم اظهار کرد: فکر می کنم مهم ترین راهبردی که اولویت ما هست و باید به آن توجه کنیم این است که مجلس باید در عین اینکه در راس امور است؛ بداند که اسناد بالا دستی که وجود دارد چیست که ما بتوانیم در مجموعه حکمرانی کشور بر اساس حرکتی سیستمیک پیش برویم.

اخبار سیاسی- او گفت: طبیعتا قانون اساسی و سیاست های ابلاغی حضرت آقا در حوزه قانون‌گذاری که ابلاغ شده و مسئولیت آن هم بر عهده مجلس شورای اسلامی است، باید یکی از مهم ترین راهبردهای ما در هرگونه تصمیم گیری در مجلس باشد.

به گزارش افکارنیوز، قالیباف افزود: صحبت هایی که در این جلسه و نشست های مشابه مطرح می شود، همه از مشکلات موجود کشور است و راهکارهایی هم مطرح می شود، حالا اگر ما ۲۹۰ نفری که در مجلس هستیم به یک فهم مشترک نرسیم که چه کاری می خواهیم انجام دهیم، هر کس از منظر خودش به موضوعات می پردازد و در نهایت زمان را از دست می دهیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: فکر می کنم اگر آسیب شناسی در خصوص مجالس گذشته داشته باشیم، یکی از مهم ترین چالش های آن همین بوده که هر گروهی و مجموعه ای در آن مجالس، موضوعی را برای خودش اولویت قرار داده است.

او ادامه داد: همه ما یک کل واحد هستیم که باید کاری واحد انجام دهیم تا امید در مردم ایجاد شود.

قالیباف با بیان اینکه یکی از راهبردهای اساسی ما فهم مشترک از موضوع است، گفت: راهبرد دیگر ما باید این باشد که پس از رسیدن به فهم مشترک، اولویت مشترک پیدا کنیم. به هرحال ما ده ها چالش داریم؛ ولی آیا می توانیم همه آنها را باهم حل کنیم؟

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در پایان خاطرنشان کرد: بنابر این باید به جایی برسیم که بدانیم اولویت مشترک ما چیست. امروز همه می گوییم اولویت اول ما اقتصاد است، ولی اگر ما روش مشخصی برای حل آن بین ۲۹۰ نفر نماینده مجلس نداشته باشیم به نظر من، سال های خودمان را از دست می دهیم و به نتیجه ای نخواهیم رسید.