به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام «عبدالله حاجی صادقی» نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از کتاب‌های «دکترین رفتار سیاسی» و «احکام هدایت سیاسی» (مبتنی بر فتاوای مقام معظم رهبری) که در مرکز فرهنگی رسانه‌ای صبا برگزار شد، اظهار داشت: دین مبین اسلام در هیچ‌یک از ابعاد سکولار نیست و همه موضوعات در اسلام می‎گنجد؛ سیاست هم در اسلام به تعبیری بخشی از هدایت کلی انسان است که دین متکفل آن شده است، از این رو ما موظف هستیم بر اساس ضوابط و چارچوب‌های اسلام عمل کنیم.

اخبار سیاسی- وی افزود: فقه تنها تنظیم‌کننده رابطه مردم با خدا نیست، بلکه رابطه مردم با مردم هم خود بخشی سازنده رابطه مردم با خدا است.

حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی تهیه کتاب «احکام هدایت سیاسی» را اقدامی مطلوب برای شناخت مدیران، مسئولان و هادیان سیاسی نسبت به احکام در سیاست و عمل به آن توصیف کرد و ادامه داد: نباید در این حوزه متوقف شد و در مرحله بعد باید اخلاق در هدایت سیاسی هم تدوین شود؛ چرا که نه‌تنها در حوزه سیاست بلکه در موضوع تقوی هم، قرآن تقوی را در انزوا تعریف نکرده و این موضوع در متن سیاست و صحنه‌های اجتماعی تعریف شده است.

وی همچنین با اشاره به تدوین کتاب «دکترین اصول حاکم بر رفتار سیاسی سپاه» نیز گفت: این یک سند بالادستی است که در تمامی فعالیت‌های سیاسی مبنا قرار می‎گیرد و پس از تلاش‌های فراوان و هم‌فکری و مشورت‌های متعدد تدوین و به تصویب رسیده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان با اشاره به عدم برگزاری راهپیمایی روز قدس به علت شیوع ویروس کرونا بیان کرد: ممکن است از این مسئله به صورت موقت محروم باشیم، اما انزجار از دشمن از مبانی اعتقادی و دینی است و با انجام نشدن یک راهپیمایی این باور و اعتقاد ضعیف نخواهد شد، باید در فکر نابودی این رژیم بود؛ چراکه در عصر حاضر بدون نفی این رژیم اشغالگر و کودک‌کش نمی‌توانیم به ایمان واقعی برسیم و بر اساس آموزه‌های اسلامی کفر به طاغوت مقدم بر ایمان به خداست.

سردار «یدالله جوانی» معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه نیز در این مراسم با اشاره به اینکه سال‌ها بود جای خالی چنین مسئله‌ای در فضای اطلاع‌رسانی، تحلیل و اخبار سیاسی احساس می‌شد، اظهار داشت: لازم بود تا در مسیر فعالیت‌های هدایت سیاسی و ارائه اخبار و تحلیل‌های سیاسی، شاخص و مسئله‌ای باشد تا مطابق با آن تشخیص دهیم که آیا بر اساس حکم الله پیش می‌رویم.

وی تصریح کرد: برای تدوین کتاب احکام هدایت سیاسی با احصاء پرسش‌ها از رده‌های مختلف سپاه ۸۰۰ پرسش جمع‌آوری شد که پس از پالایش و حذف پرسش‌های شرعی تکراری و مشابه به ۱۰۰ پرسش رسیدیم که پاسخ‌ها مبتنی بر فتاوای حضرت امام خامنه‎ای داده شد و پس از تأیید کمیته فقهی دفتر ضوابط شرعی نمایندگی ولی فقیه در سپاه، این کتاب منتشر شد تا در اختیار مسئولین، فرماندهان و هادیان قرار گیرد.