به گزارش افکارنیوز، زهره الهیان امروز در آستانه مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با گروه ۵ + ۱ در گفتوگو با فارس اظهار داشت: سالها است که غربیها در مورد فعالیتهای هستهای کشورمان تحقیق کرده و بیشترین بازرسیها را از نیروگاهها و فعالیتهای هستهای ایران داشتهاند.

وی تصریح کرد: همچنین ایران هم با استناد به مدارک و اسناد بیشترین همکاری را با ماموران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته است.

وی تصریح کرد: این بازرسی‌ها به مراتب فراتر از تعهدات قانونی ایران در قبال سازمان بین‌المللی انرژی اتمی است، اما ما برای اینکه حسن نیت خود را به اثبات برسانیم، با درخواست‌های بیش از حد برای بازرسی‌ها موافقت کردیم.

* حتی یک مورد تخلف در پرونده ایران نیست

نماینده مردم تهران، ری، ‌ شمیرانات و اسلامشهر اظهار داشت: در ابتدا کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی مدعی بودند که ایران به دنبال ساخت بمب اتم است.

الهیان گفت: امروز که بیش از ۱۰ سال از تحقیق و بررسی و نظارت‌های گسترده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گذرد، حتی یک مورد تخلف و سندی مبنی بر اثبات ادعای آمریکایی‌ها در پرونده کشورمان ثبت نشده است.

وی تاکید کرد: بنابراین زمان آن رسیده که پرونده هسته‌ای ایران برای همیشه بسته شده و مختومه اعلام گردد و بهتر است کشورهای غربی و به ویژه ۵ + ۱ بیش از این وقت خود را تلف نکنند.

* از حقوق مسلم خود چشم‌پوشی نمی‌کنیم

عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: کشورهای غربی باید متوجه باشند که اگر قرار بود ایران در مقابل آنها عقب‌نشینی کرده و دست از پیگیری حقوق خود بردارد، تاکنون این کار را انجام داده بود.

الهیان تاکید کرد: ما ثابت کرده‌ایم که در این راه ثابت قدم و متحد بوده و به طور حتم تا پایان نیز ادامه خواهیم داد.

وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم در مذاکرات آتی، گروه ۵ + ۱ مانند گذشته عمل نکرده و بر اساس یک چارچوب منطقی، عقلانی و پایبند به احترام متقابل با گروه مذاکره کننده ایران سخن بگوید تا سرنوشت این مذاکرات نیز به مانند جلسات قبلی نباشد.