به گزارش افکار نیوز به نقل از خبرآنلاین، محمود احمدی نژاد بعدازظهر چهارشنبه در ادامه برنامههای چهارمین سفر هیات دولت به استان هرمزگان، در اجتماع مردم شهرستان ابوموسی در جمع مردم این شهرستان تاکید کرد: ملت ایران هیچ نگرانی از ناحیه تحریف اسامی چون خلیج فارس ندارد چراکه نگرانی ناشی از ناتوانی و ضعف است که ملت ایران از این نقیصه دور هستند.

رییس‌جمهور با بیان این‌که «برخی مباحثنظیر نام خلیج فارس موضوعاتی صریح و روشن است» گفت: برخی حقایق همچون خورشید می‌درخشند و نیازی به تکرار و تاکید بر آن‌ها نیست از جمله نام خلیج فارس که همه اسناد تاریخی گواه بر این است که نام این پدیده طبیعی در طول تاریخ همواره خلیج فارس بوده است.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: ملت ایران هیچ نگرانی از ناحیه تحریف اسامی چون خلیج فارس ندارد چراکه نگرانی ناشی از ناتوانی و ضعف است که ملت ایران از این نقیصه دور هستند.

احمدی‌نژاد گفت: این خیلی ناپسند است که به دیگران اجازه دهیم در سرزمین ما پایگاه نظامی ایجاد کرده و از ما علیه دیگر ملت‌های منطقه استفاده کنند و هزینه‌های اقدامات را نیز از پول نفت و امکانات خودمان محاسبه کنند. آزادی حق همه ملت‌هاست، اما این خنده‌دار است که کسانی که در تاریخ خود آزادی حق انتخاب و انتخابات نداشته‌اند بیایند و تحت مدیریت عواملی خارجی کشور دیگری را به بهانه برگزاری انتخابات و آزادی دادن به مردمش تحت فشار قرار دهند.

رییس‌جمهور با بیان این‌که «اسباب دست مستکبران بودن خیلی ناپسند است» تاکید کرد: یقیناً کسانی که امروز به مستکبران برای تحقق اهداف کمک می‌کنند، پس از تحقق این اهداف خودشان موضوع طراحی‌ها و برنامه‌های مستکبران خواهند بود.

پس از سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در شهرستان ابوموسی، «شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان»، وزیر امور خارجه امارات، در اظهاراتی خارج از عرف دیپلماتیک، این سفر را محکوم کرده و آن را تجاوز به حقوق سرزمینی کشورش دانسته است!

به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری «امارات ۲۴» ضمن بیان این خبر، گزارش داده که عبدالله سفر احمدی نژاد را «تجاوزی وقیحانه» به حاکمیت امارات بر سرزمینش و مانعی بر سر راه تمامی تلاش های امارات برای یافتن راه حلی مسالمت آمیز جهت پایان «اشغال» جزایر توسط ایران دانسته است.

عبدالله همچنین گفته: «این سفر وضعیت حقوقی این جزایر را که بخش و جزئی از سرزمین ملی امارات هستند، تغییر نخواهد داد».

وی همچنین زمان انجام این سفر را نیز محکوم کرده و مدعی شده این سفر در زمانی انجام گرفته که دو کشور موافقت کرده بودند تلاش خود را برای رسیدن به توافقی در مورد این موضوع به کار بگیرند و فضایی مساعد برای ارتقای ثبات در منطقه به وجود بیاورند. عبدالله مدعی شده سفر اخیر نقض آشکار این توافق است.

این ادعاها در حالی بیان می شود که جزایر سه گانه همواره جزئی جدایی ناپذیر از سرزمین ایران بوده و مقامات ایرانی از گذشته تاکنون همواره اعلام کرده اند که در مورد تمامیت سرزمینی کشورمان به مذاکره و مصالحه نخواهند پرداخت.