به گزارش افکارنیوز،

نور الله اسعدی عضو هیئت مدیره سازمان بنادر و دریانوردی کشور با بیان اینکه شناور باری بهبهان با ۷ خدمه در آب های سرزمینی کشور عراق و خارج از اروند رود غرق شد گفت: بار این شناور سرامیک بوده که در محدوده آب‌های عراق و در کانال خورعبدالله غرق شد.

اخبار سیاسی- وی  توضیح داد: تاکنون یک نفر از خدمه فوت کرده و ۴ نفر نجات یافته اند، ۲ نفر نیز مفقود شده اند که یک نفر ایرانی و یک تن دیگر هندی است.

مدیر کل بندر خرمشهر ادامه داد: اعزام شناور تجسس به آب‌های عراق نیاز به مجوز دولت عراق داشت که این مجوز را کسب کرده ایم و اداره کل بنادر و دریانوردی خرمشهر یک فروند شناور امدادی به "خورعبدالله "اعزام کرده است.

اسعدی با بیان اینکه شرایط جوی آب‌های شمال غربی خلیج فارس را نامساعد است، افزود: با توجه به کوچک بودن محدوده جستجو، احتمال پیدا شدن مفقودی‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه این شناور به صورت کامل غرق شده است، افزود: شناور با کمک نیروهای ناجی از آب خارج خواهد شد اما امکان استفاده از آن مشخص نیست. کل شناور ۵۰۰ تنی فلزی غرق شده و همه بار به زیر آب رفته است. اگر بخشی از شناور غرق می‌شد هیچ یک از دریانوردان و سرنشینان این کشتی غرق نمی‌شد

عضو هیئت مدیره سازمان بنادر و دریانوردی کشور در پایان گفت: تعداد ناجیان بر روی شناور طبق کنواسیون مشخص است و با توجه به ظرفیت شناور حداقل و حداکثر نیروها مشخص می شود.