به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ «غلامی» نماینده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح و «سید احمد میرطاهری» نماینده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ، روز گذشته (دوشنبه) با حضور در منزل تعدادی از شهدای تفحص، از مقام والای این شهیدان و خانواده‌های معظم آنان، تجلیل کردند.

اخبار سیاسیبر اساس این گزارش، نمایندگان کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح و سپاه محمد رسول‌الله (ص)، با حضور در منزل شهیدان «مجید پازوکی»، «علی محمودوند»، «علی‌رضا شهبازی»، «علی‌رضا حیدری»، «سید امیر تشت‌زرین»، «سعید شاهدی» و «محمدرضا زمانی»، قاب عکس این شهیدان والامقام را به‌همراه لوح تقدیر که به امضای سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رسیده بود، به آن‌ها اهدا کردند.

در متن این لوح تقدیر آمده است:

«بسم رب الشهداء و الصدیقین

از خداوند متعال برای ارواح طیبه شهیدان این راه پرارزش (تفحص) علو درجات و همنشینی با صالحان و اولیاء و ائمه را مسئلت می‌کنم.

فرماندهی معظم کل قوا، حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)

بی‌شک شهدای به معراج رفته تفحص، ادامه‌دهندگان رسالت زینبی‌اند که در راه نورانی و پرخطر یافتن دردانه‌های ملت قدم نهادند و با تلاش‌ها و ایثارگری‌های خویش در نهایت گمنامی، عزیزترین سرمایه خود را در راه خدا و اهداف متعالی اسلام و نظام فدا نمودند و عاشقانه و مظلومانه به مقام عالی شهادت نایل آمدند تا مایه روشنی چشمان و دل‌های منتظر مادران، همسران و فرزندان شهدا باشند و در این مسیر درخشان الهی، مفتخر به مقام «عند ربهم یرزقون» شدند.

زدودن غبار از پیکرهای علی‌الظاهر پنهان‌شده شهدای دفاع مقدس و سر دست گرفتن ابدان نازنین آنان، زنده نگه‌داری فضای جبهه و جهاد و شهادت، فداکاری در جامعه به‌واسطه برگزاری حماسه عظیم تشییع شهیدان و کاهش آلام، نگرانی‌ها و دغدغه‌های خانواده‌های عزیز مفقودالاثر، همه و همه مرهون جانفشانی‌ها و رشادت‌های خالصانه شهدای عزیز تفحص است، آن‌چنان که رهبر فرزانه انقلاب، خطاب به «جست‌وجوگران نور» فرمودند:

«کارتان کار مهمی است... کار بی‌ریا و بی‌سر و صدایی است، وقتی مردم صد شهید را تشییع می‌کنند کسی نمی‌فهمد که برای پیکر پاک هر شهیدی چقدر رنج، چقدر حوصله به‌کار رفته تا این آمده بیرون و استخوان‌های مطهرش و نشانه‌های بدنش با آن همه مشکلات، حالا در این تابوت جاسازی شده و در اختیار مردم قرار گرفته، این رنج را شما می‌فهمید، کار پرخطر هم هست، شما در این چندساله تعداد زیادی شهید دادید، شما باب شهادت را باز نگه داشتید».

بر خود فرض می‌دانیم ضمن تقدیم این لوح سپاس، بهترین سلام‌ها و درودهای خود را به خانواده صبور و معزز آن شهید گران‌قدر نثار نموده و از درگاه احدیت، برای آن خانواده گرامی اجر جزیل خواستاریم؛ امید است در پیمودن راه پر بهجت ایثار و شهادت شهیدان، تحت توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) و رهبری مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، عزیز و منصور باشید.

ان‌شاءالله تعالی
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح
سرلشکر پاسدار محمد باقری»

خاطرنشان می‌شود؛ در راستای تجلیل از شهدای تفحص، پیش از این نیز با اهدای لوحی از سوی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، از خانواده‌های شهیدان «محمد زارع خاتون‌آبادی»، «بیژن ابراهیمی»، «یحیی عبدالمحمد»، «امیرحسین کرمی»، «کمال عرفانی»، «محمد زارع»، «صادق ولید»، «علی محمدی»، «محمد حرمت»، «علی‌اکبر طهرانی»، «سید اشرف مالمیر» تقدیر شده بود.